Хто такий лікар акушер-гінеколог і чим він займається?

Для того щоб не плутатися слід відразу зазначити, що фахівці акушер і гінеколог — це зовсім різні спеціалізації. Якщо гінеколог займається лікуванням жіночих захворювань, то акушер спеціалізується на пологовому процесі. Акушер-гінеколог — це лікар, який займається питаннями, які стосуються зачаття і виношування майбутньої дитини. Цей фахівець спостерігає за проходженням вагітності і станом майбутньої матері з першого дня зачаття і до самих пологів.

971Крім того цей фахівець обов’язково присутній під час пологів і спостерігає за емоційним і психологічним станом породіллі після появи малюка. Вперше відвідування акушера-гінеколога повинно бути тоді, коли ви вирішили стати матір’ю. Лікар проводить огляд, призначає здачу аналізів і при необхідності проводяться додаткові діагностичні маніпуляції. Після проведення всіх досліджень лікар повідомляє жінці про результати і дає відповідь чи зможе вона завагітніти і виносити малюка.

Якщо в ході дослідження виявляється, що у вас є захворювання, яке перешкоджає виношуванню дитини, то лікар призначає необхідний курс лікування. Майбутні мама, починаючи з моменту зачаття і до самих пологів обов’язково повинні спостерігатися у спеціаліста, тому що своєчасне виявлення будь-якої проблеми допоможе вчасно зреагувати на проблему і надати оптимальне лікування, без загрози для майбутнього малюка. Після того, як жінка стала матір’ю акушер-гінеколог спостерігає за станом породілля в післяпологовий період.

Сучасна медицина здатна на багато що, проте для того щоб вона змогла проявити свої можливості, потрібно вчасно зреагувати на проблему, саме цим і займаються акушери-гінекологи. Можна сказати, що від того наскільки професійний лікар залежить здоров’я матері і майбутньої дитини. Якщо ви вважаєте, що готові стати матір’ю, то вам саме час відвідати акушера-гінеколога, який провівши всі необхідні дослідження, зможе поставити правильний діагноз, а при необхідності запропонувати ефективне лікування.