Харчування взимку

Зима — це ще не привід скасовувати обмеження, а правильно харчуватися можна і в холодну пору року. Взимку дні стають коротшими, опускається все нижче температура і біологічний годинник змінюються з усіх точок зору. Вразливою стає імунна система, змінюється обмін речовин, а також гормональні функції. Тому організм потребує корекції харчування.

51c7fed974-1_2560xВитрата енергії в холодну пору року знижується, через уповільнення обмінних процесів в організмі, також внаслідок низької фізичної активності. Внаслідок короткого світлового дня зменшується вироблення меланіну, що впливає на настрій, тому ми шукаємо джерело тепла і задоволення в їжі, в продуктах багатих на вуглеводи, вони, на жаль, дуже калорійні. В результаті взимку багато людей набирають зайву вагу.

Правильне харчування взимку:

 

  • Краще, щоб їжа була гарячою: каші, чаї, супи. З обережністю ставтеся до солодкої їжі. Частину солодощів потрібно зробити корисною — мед, фрукти, шоколад.
  • Більше супів. Потрібно намагатися вживати овочеві супи, а також супи з бобів. Супів, до складу яких входить маргарин, сметана, або борошно, найкраще уникати.
  • Овочі взимку. У наявності повинні бути варені овочі. Взимку нам доводитися менше їсти свіжих овочів, і компенсуватися їх кількість варто за рахунок варених овочів.
  • Менше кави. Замість того, щоб випити чашку кави з тістечком, пийте трав’яні чаї, які зігрівають і заспокоюють.
  • Більше сну. Краще лягати на годину раніше. Додаткова година сну взимку більш корисна, ніж в інші пори року. Взимку тіло потребує більше відпочинку.
  • Фізичні навантаження. І взимку потрібно регулярно знаходити час для активних вправ. Це збереже у вашому тілі регулярний рівень обміну речовин, поліпшить настрій і підвищить мотивацію до поліпшення вашої фізичної форми. В цілому створіть меню багате на вуглеводи, але яке містить мало жирів. Це додасть ситості і тепла, а з іншого боку, не дозволить набрати вагу.