Харчування в третьому триместрі вагітності

Яким має бути харчування в третьому триместрі вагітності? Основними проблемами даного періоду є печія, а також гестоз. Як вважалося раніше, гестоз пов’язаний з різними розладами ендокринної системи жінки, такими як пієлонефрит або гіпертонія. На сьогоднішній день зійшлися на думці про те, що причиною даного захворювання є неправильне харчування і недостатня кількість мікронутрієнтів. Як відомо гестоз характеризується такими симптомами як підвищення артеріального тиску, порушення роботи нирок і поява білка в сечі вагітної жінки.

5img41_2У третьому триместрі дитина активно росте і розвивається, їй потрібна велика кількість вітамінів і мінералів. Всі відсутні елементи вона бере з організму матері, від цього і всі проблеми зі здоров’ям.

В незалежності від вашого самопочуття слід поставитися серйозно і сформувати правильне харчування в третьому триместрі.

Слід додавати мінімальну кількість солі при приготуванні страв. Також потрібно відмовитися від пряної, копченої, жирної і смаженої їжі. Не варто вживати цитрусові, шоколад і горіхи.

У достатній кількості в раціоні має бути присутнім м’ясо, а найкраще риба. Вона містить полінасичені кислоти, які допоможуть нормалізувати роботу серцево-судинної системи.

Не потрібно обмежувати себе в їжі. Але вживати потрібно не макарони, цукерки і майонез, а всілякі страви з овочів, рагу, запіканки, а також каші. Вони дуже ситні і в достатній кількості містять клітковину, яка допомагає нормально функціонувати вашому кишечнику.

Ще однією проблемою в даний період є запор. Його допоможуть попередити такі продукти як ряжанка, кисле молоко або кефір. Можна використовувати такі рецепти як розпарені сухофрукти або салат з моркви з яблуком і ложкою рослинної олії.

Воду потрібно пити в достатній кількості, близько двох літрів в день. Один раз в тиждень слід перевіряти скільки рідини ви випили і яку кількість рідини ви виділили. Допустима різниця близько 300 мл.

Будьте здорові!