Харчування в першому триместрі вагітності

Перші тижні вагітності дуже важливі для майбутнього здоров’я дитини, так як саме в цей час формуються всі зовнішні і внутрішні органи малюка, який ще незахищений матково-плацентарних бар’єром і дуже чутливий до всього, що потрапляє в організм його мами. Тому їй потрібно ставитися дуже обережно до того, що вона їсть і п’є. До того ж, на перших тижнях вагітності майбутню маму часто мучить токсикоз, який робить проблему харчування ще більш актуальною.

 

 

Два головних правила першого триместру: ні краплі алкоголю; ніяких ліків без консультації лікаря.

 

 

11363745

А так як не можна зайвий раз приймати ліки, потрібно намагатися харчуватися таким чином, щоб вони не знадобилися. При неправильному харчуванні, крім посилення токсикозу, вагітну підстерігають ще й запори, результатом яких нерідко може бути тріщина заднього проходу лікування якої досить тривале.

 

 

Щоб запобігти нападам токсикозу, слід їсти часто, але потроху. Не потрібно змушувати себе їсти через силу, їжа повинна бути в задоволення. Але якщо взагалі нічого не хочеться, голодувати — теж не вихід. Подумайте, все одно знайдеться якась їжа, яка не викликатиме огиду. Потрібно намагатися уникати смажених, копчених і гострих страв. Хоча, якщо вже дуже тягне на кисленьке і солоненьке, варто прислухатися до свого організму, адже в невеликих кількостях такі продукти збуджують апетит. Щоб не мучитися з запорами і отримувати вітаміни, потрібно їсти фрукти, але тут теж важливо знати міру, адже занадто багато, наприклад, апельсинів не тільки збагатять організм вітаміном С, але можуть ще й викликати алергічну реакцію. Варене м’ясо і риба повинні обов’язково бути присутнім в меню майбутньої мами, так як вони містять необхідні дитині білки. Слід вживати більше молочних продуктів: кефір, сир і молоко, які допоможуть заповнити нестачу кальцію в організмі вагітної жінки.

 

 

Ранок варто починати зі склянки води або свіжовичавленого соку. Необхідно багато пити, це також допоможе впоратися з запорами.

 

 

Раціональне харчування в першому триместрі вагітності не тільки допоможе майбутній мамі впоратися з проблемами травлення, але і благотворно вплине на здоров’я її малюка.