Харчування в другому триместрі вагітності

Поговоримо про формування правильного харчування в другому триместрі вагітності.

pitanie-vo-2-trimestre-beremennosti-2Починаючи з тринадцяти тижневого терміну, практично зникають симптоми токсикозу. Вагітну жінку не нудить від вигляду і запаху окремих продуктів. На цьому етапі повертається апетит. Більш того, він посилюється і на даних термінах є ймовірність набрати зайві кілограми, які не потрібні ні вам ні вашому малюкові.

Дитина завершує процес ембріоногенезу. Тепер вона починає активно рости і розвиватися. У другому триместрі вагітності малюкові потрібна підвищена кількість мінеральних речовин і вітамінів. Плацента також потребує вітамінів. На даний час вагітності вона грає роль легенів і в цілому дуже важлива для дитини. У зв’язку з вищепереліченим, у жінки в другому триместрі найчастіше з’являється гіповітаміноз.

Зараз, вагітній варто перевірити чи в нормі у неї вміст фолієвої кислоти і вітаміну С. Як правило близько сорока відсотків жінок страждають недостатньою кількістю даних речовин.

Яким же має бути харчування в другому триместрі вагітності?

В основному, обмежень на даний час вагітності практично немає.

Однак потрібно відмовитися від сильносоленої їжі, копчених і маринованих продуктів, а також від кави. Не варто зловживати вживанням чаю. Він заважає всмоктуванню заліза з м’яса, а цей елемент дуже важливий для дитини.

М’ясні страви повинні бути присутніми в раціоні вагітної жінки щодня, особливо у відварному вигляді. Малюкові потрібні також яйця та молочні продукти.

Як перекус можна використовувати овочі і фрукти. Корисні свіжі соки. Наприклад, вагітні жінки у Франції часто п’ють яблучно-селеровий сік. Він дуже потрібен малюкові, так як містить багато фолієвої кислоти.

Для того щоб уникнути анемії, слід вживати в їжу печінку, гречану кашу і томатний сік.

Будьте здорові!