Харчування при холециститі

Холециститом називають запалення жовчного міхура. Це досить серйозна проблема для розвинених європейських країн. Найчастіше даною патологією страждають огрядні люди. Часто при холециститі утворюються камені (конкременти) в жовчному міхурі.

диета холециститУ лікуванні хронічного холециститу велике увагу потрібно приділити дієті. Під час прояву симптомів захворювання (гострий холецистит або загострення хронічного) раціон людини повинен бути максимально щадним для всієї системи травлення. У перші дні захворювання необхідно вживати виключно воду. Потрібно пити невеликими порціями легкий чай, мінеральну воду, позбавлену ​​газів і розведену на 50% кип’яченою водою, солодкий компот, соки з фруктів і ягід, відвар плодів шипшини. Через 1-2 дні (в залежності від того, чи зменшився больовий синдром) харчування людини поступово повинно ставати більш різноманітним. Починають з їжі в невеликих порціях (супи-пюре, слизові супи, мелені каші ), Потім можна дозволити вживати нежирний сир, дієтичне м’ясо в меленому вигляді і приготовлене на парі, пшеничні сухарі, нежирну варену рибу.

Їсти можна маленькими порціями, але часто. Вся їжа розбивається на 5-6 прийомів. Почати вживати більш широкий асортимент їжі, попередньо її не перетираючи за умови виключення жирної їжі, можна при хорошому загальному самопочутті, після зникнення больового синдрому та інших симптомів хвороби. При відсутності каменів в жовчному міхурі і млявому його спорожненню (гіпофункція за даними УЗД) необхідно збагатити свій раціон жовчогінними продуктами, такими як рослинна олія (соняшникова, оливкова, кукурудзяна, соєва), яйця, сметана, вершки, висівки. При підвищеній активності жовчного міхура рекомендується їсти продукти, багаті магнієм: гречана каша, пшоно.