Харчування при підвищеній кислотності шлунка

Від високої кислотності шлунка іноді страждають практично всі люди. Подібне нездужання не представляється небезпечним, але крім дискомфорту, воно створює умови для появи гастриту і виразки шлунка.

48c595c41cc031181f40d2e4832715dc (1)Підвищення кислотності пов’язано з некоректним харчуванням, особливо, якщо людина переїдає на ніч. Після проникнення в шлунок їжа починає вироблення шлункового соку, а коли тіло приймає горизонтальне положення, виникає печія і біль епігастрію. Справитися з подібними симптомами і запобігти їх появі допоможе дієта.

Як дієта допомагає знизити кислотність?

Часто після поглибленої діагностики здоров’я повністю виключаються недуги, які могли б стати причиною підвищення кислотності шлунка. У даній ситуації лікарі говорять про підвищення кислотності внаслідок неграмотного харчування. Що ж важливо змінити в раціоні, щоб позбутися від проблеми?

— виключити продукти, що провокують печію і відчуття кислоти;

— скасувати білкові і жирні страви у великому обсязі;

— обмежити кисломолочну продукцію;

— виключити консерви, копченості та гострі страви.

Також бажано приймати лікарські препарати. Основним правилом харчування повинно стати вживання їжі, яка не стане провокувати печію. Перелік відповідних продуктів можна підібрати разом з лікарем.

Від яких продуктів слід відмовитися повністю?

Хворим з підвищеною кислотністю доведеться забути про жирне свиняче м’ясо і копченості, оскільки вони призводять до подразнення оболонки шлунка. Наваристі і жирні супи теж заборонені (зокрема, грибний), а також гострі страви, приправи, соління, цибуля, часник, овочі в сирому вигляді, здоба, хліб чорних сортів, кислі фрукти, риба, смажені яйця. Обов’язково потрібно відмовитися від фаст-фуду і газованих напоїв, оскільки вони значно впливають на кислотність.

Фахівці не рекомендують включати в раціон пшоняну і горохову кашу, суп з щавлю, ненатуральний сік, редиску, гриби, ріпу. При цьому потрібно абсолютно відмовитися від алкоголю і куріння, тому що вони провокують концентрацію кислоти безпосередньо в шлунковому соку.