Харчування при годуванні грудьми

Якщо ви мама, яка годує, то вам слід знати, що дотримання дієт або харчування виключно рослинною їжею може стати результатом дефіциту вітамінів та корисних речовин в організмі дитини. Адже в перші місяці життя малюк отримує поживні речовини виключно з материнським молоком. Тому якщо ви годуєте грудьми, то слід думати в першу чергу не про фігуру, а про здоров’я дитини.

4(226)Звичайно, є ряд продуктів, від яких вам доведеться відмовитися. Це продукти, які здатні викликати алергію у дитини. Слід скоротити до мінімуму або зовсім виключити споживання цукру і різних солодощів. Обережною слід бути і при вживанні молочних продуктів. В даний час все більше немовлят страждають від алергії на коров’яче молоко.

Якщо ви звикли пити каву, то на час годування слід відмовитися від даної звички. Також слід мінімізувати споживання зеленого чаю, а чорний чай повинен бути неміцним. На час годування грудьми слід віддати перевагу настоям з ромашки, фенхелю, а також спеціальним чаям для годуючих матерів.

У свій раціон вам доведеться включити овочі, м’ясо, рибу на парі. При цьому слід уникати великого споживання птиці, так як вона здатна викликати алергію. Перевагу слід віддати нежирній свинині, телятині, індичці та кролику. До овочів також слід ставитися з обережністю. Наприклад, бобові здатні викликати здуття живота не тільки у вас, але і у вашої дитини. Від споживання грибів на час годування грудьми слід відмовитися взагалі. В іншому випадку безсонна ніч вам забезпечена. І не дивно. Адже гриби давати дітям не слід до 13 років.

Однак слід подбати про збалансоване харчування під час годування грудьми. Слід намагатися вживати всі продукти, але починати з малої дози. Якщо при вживанні продукту ви помітили висип на тілі дитини, то слід виключити даний продукт зі свого раціону.

Після пологів кожну молоду маму відвідує дільничний дитячий лікар. Саме з ним ви зможете правильно скоригувати свій раціон харчування, який буде корисний і вам, і вашій дитині.

Дуже важливо пам’ятати, що при годуванні грудьми не можна приймати лікарські препарати без консультації лікаря. Пам’ятайте, все, що споживає мама, яка годує, потрапляє в організм дитини!