Харчування після тренування

Після завершення тренування їсти потрібно відразу ж, бажано щоб інтервал між закінченням тренування і прийомом їжі становив не більше двадцяти хвилин. Якщо ж даний інтервал буде перевищено, то тренування втрачає всякий сенс. Звичайно, ви спалите невелику кількість жиру, однак ні про якусь стрункість, швидкість обміну речовин або щільність м’язів мови бути не може.

p22У перші двадцять хвилин після тренування є так зване анаболічне вікно. У цей період все, що ви з’їсте, перетворюється в енергію, яка йде на відновлення м’язової маси.

Після тренування найкраще вживати їжу в рідкому вигляді. Вам потрібно підвищити рівень інсуліну, який завдяки своїм властивостям допоможе наростити чисту м’язову масу. Отже, найкращим джерелом вуглеводів після тренування можуть служити журавлинний та виноградний чоки, так як саме ці соки мають високий вміст глюкози. Слід споживати приблизно один грам на кожний кілограм ваги. В одній склянці виноградного соку міститься приблизно тридцять вісім грам вуглеводів, в одній склянці журавлинного соку міститься тридцять один грам вуглеводів. Можна також їсти будь-яку вуглеводну їжу, яка не містить жиру. Це, наприклад, можуть бути: варення, рис, макарони, картопля, цукор або овочі.

Важливо організувати харчування після тренування правильно. Організм потрібно завантажити не тільки вуглеводами, а й білками. Кращим варіантом є вживання білкового напою у вигляді коктейлю. Завдяки цьому синтез білка збільшиться. Ідеально, якщо ви тренуєтеся поза домом, взяти з собою пляшку з білковим напоєм, і випити його відразу ж після тренування. Якщо ж з якихось причин, ви не можете пити білкові коктейлі, ви можете покластися на білки курячих яєць.

Якщо ж у вас є можливість отримати харчування після тренування, то можна з’їсти будь-яку білкову їжу. Ця білкова їжа не повинна бути жирною так, наприклад можна з’їсти шматочок курки або індички, білок яйця. Потрібно сказати, що краще уникати свинини і яловичини, тому що вони дуже жирні. Слід з обережністю поставитися до сиру, молока і йогурту, так як вони в більшості випадків, містять не менше п’яти відсотків жирності.