Харчування після пологів

Народивши дитину, жінка втрачає у вазі близько шести кілограмів. Але за час вагітності вона набирає набагато більше. Не секрет, що це захисна реакція організму, адже потрібно годувати маленьку дитинку в лоні матері і запастися великою кількістю енергії для пологів.

1427270685_3У кожної жінки післяпологовий період протікає по-різному, деякі з нас починають повніти, а інші відновлюються в найкоротші терміни. Все це відбувається через наш спосіб життя і гормональне середовища. При правильному харчуванні і регулярних фізичних навантаженнях зайва вага потихеньку зійде нанівець. Тому не варто передчасно переживати і турбуватися з приводу зайвої ваги.

Починати обмежувати себе в їжі відразу після пологів не можна, особливо якщо ви годуєте груддю. Від тієї їжі, яку ви вживаєте, повністю залежить кількість і якість молока. Тому варто почекати 1-2 місяці поки організм прийде в норму після шоку, який він зазнав при пологах.

Ви годуєте малюка і молоко це те, що дає йому енергію для росту і розвитку, а так само з молоком матері передаються захисні властивості материнського імунітету. Що б молоко відповідало всім необхідним якостям необхідно харчуватися регулярно по 4-5 разів на добу і вживати в їжу різноманітні продукти, що містять в собі всі необхідні інгредієнти.

У щоденний раціон харчування після пологів повинні входити наступні продукти:

 
— молоко, кефір або кисле молоко, а так само кисломолочний сир;

— м’ясо;

— овочі і фрукти;

— яйця;

— хліб;

— рослинна олія.

Якщо ви приймали вітаміни до пологів, то слід продовжити прийом. Випивайте близько 2-3 літрів рідини в день.

Деякі продукти можуть викликати алергію у дитини, наприклад, цитрусові, полуниця, шоколад, кава, соління, надмірне вживання яєць або ковбаси, мед. Не зловживайте ними, звичайно, це не означає, що потрібно повністю від них відмовитися, достатньо обмежити їх прийом. І повна заборона на алкоголь.

При занадто швидкому наборі ваги рекомендуємо зменшити у вашому раціоні кількість висококалорійних продуктів, таких як шоколад, горіхи, жирне м’ясо, майонез, вершки, печиво.

Здорове харчування під час вагітності дає необхідну кількість корисних речовин для розвитку плоду, а так само готує організм майбутньої мами до лактації. Харчування вагітної жінки не менш важливе, ніж харчування годуючої мами. У нього повинні входити м’ясо, олія, яйця, близько кілограма овочів і фруктів щодня, хліб. Організм вагітної жінки повинен щодня отримувати 100-130 грам білка, 400-500 г вуглеводів і близько 100 г жиру, кальцій, фосфор і комплекс вітамінів для хорошого розвитку плода. Під час вагітності вживайте не більше півлітри коров’ячого молока, інакше у дитини може виробитися алергія на коров’яче молоко.

Режим дня після пологів

Крім настільки необхідного правильного харчування жінка повинна дотримуватися режиму дня. Необхідно спати не менше 8-9 годин на добу, прогулянки на свіжому повітрі, мінімум фізичних навантажень, хороший відпочинок, комфортна обстановка будинку як в плані побутового характеру, так і емоційного.

Необхідно з обережністю ставитися до лікарських препаратів. Вони можуть містити в собі речовини, які здатні негативно позначитися на здоров’ї малюка.