Харчування новонародженого малюка

У перший рік життя малюк інтенсивно розвивається, росте, мають місце зміни в інтелекті, мисленні, формується імунна система. І тут важливо наскільки правильним, і корисним є харчування, що надається батьками.

baby_flaske_70085316x9Звичайно ж, все починається з материнського молока, яке сприяє становленню системи травлення, забезпечує максимальний фізичний розвиток. У ньому є важливі складові, які благотворно впливають на розвиток мозку, ріст кісток і м’язів. Якщо грудне молоко відсутнє в потрібній кількості, то його можна замінити молочною сумішшю, що містить аналогічні компоненти.

При всій корисності грудного молока, треба, в певний час вводити в раціон харчові речовини, яких в ньому недостатньо. В даному випадку потрібен спеціальний прикорм, адже малюк росте і його шлунок вже здатний прийняти більш інтенсивну їжу. Головне, почати процес своєчасно, в іншому випадку, може виникнути нестача корисних мікроелементів та інших речовин. Крім того, буває затримка формування природних навичок, тобто, жування і ковтання густішої їжі.

Настає момент, коли дитині вже можна поступово вводити в раціон різні каші, пюре, кисломолочну продукцію і соки. Точний вік, коли допустимо їх давати дитині, краще дізнатися у лікаря. Фахівці радять починати з каш, якщо є труднощі з набором ваги.

Соки і фруктові пюре забезпечують вітамінами і харчовими волокнами, вельми важливими для функціонування травної системи, плюс, загального самопочуття дитини. Щоб м’язи росли і зміцнювалися, потрібен білок, залізо і цинк — дані компоненти є в м’ясі. Ще не завадить яєчний жовток, що забезпечує ріст дитини.

У кисломолочних продуктах є кальцій і білок, які благотворно впливають на зміцнення кісток, а також, формування здорової мікрофлори в кишечнику. Отже, все, що потрібно батькам в перший рік життя малюка — це турбота про правильне харчування.