Харчування і розвиток дітей

Як тільки малюки починають підростати, їхні мами задаються однаковими питаннями. Найбільш часто зустрічаються наступні проблеми: з чого краще почати годування – з овочів або каш, а може з соків або фруктів, коли, в якій кількості, і яке м’ясо краще всього вибрати для приготування їжі?

razvitie-rebenka-6-mesyaca-pitanieДля цього необхідно знати властивості продуктів і їх відповідність кожному віку дитини. Першорядне значення має висока якість. Варто також завжди пам’ятати про харчові пристрасті малюка, пов’язаних з біохімічною недостатністю, іноді з порушенням обміну речовин. Тоді оптимальне поєднання продуктів краще обговорювати з лікарем. Для пояснення важливості ролі вибору правильних складових раціону, необхідно усвідомити корисні властивості їжі.

Соки варто відбирати ретельно, особливо для дітей з алергією. У складі таких соків не повинно бути цукру. На допомогу батькам, виробники пишуть на упаковках, на який вік розрахований продукт. З метою підвищення харчових властивостей соків, їх виготовляють і з декількох фруктів одночасно. Але вибирати краще сік, що має одну складову. Таким чином, легше зрозуміти, якщо на неї неадекватно відреагує організм дитини.

Овочі, як і фрукти, мають різноманітність вітамінів, мікроелементів та мінералів. Тому вводити їх у раціон дітей потрібно. Дитині до року у вигляді пюре, після року вже у вигляді салатів. Додавати овочі можна в супи і каші. Крім того, діти дуже люблять каші з додаванням свіжих ягід, фруктів або фруктового пюре.

Педіатри однозначно радять вводити в дитячий раціон каші вже як прикорм до грудного молока. Це свідчить про високу користь каш у розвитку дитини. До складу злакових, таких як овес, гречка, рис, входять різні мікроелементи, харчові волокна. Лактобактерії молочних продуктів позитивно впливають на слизову оболонку шлунка. Вони необхідні для правильної роботи кишечника.

Риба рекомендується як легкозасвоюваний продукт, що містить крім всіх найважливіших мінералів ще й жирні кислоти. Кислоти Омега-3 позитивно впливають на процес росту дитини, роботу серця і зір. Білки риби засвоюються набагато швидше ніж білки м’яса. Але виключати м’ясо з раціону дитини теж не слід, так як воно є важливим джерелом заліза.

Правильно вибраний спосіб приготування страв допоможе зберегти важливі елементи. Для дитячого меню оптимальним способом буде приготування страв на пару, а також допоможе зберегти властивості тушіння під кришкою. Негативно впливають на здоров’я та розвиток дітей, переважання в їхньому раціоні копченостей, жирних і солодких продуктів. Важливо відзначити, що правильне харчування не тільки формує здоровий організм, але і розвиває смакові рецептори.