Харчові вороги вагітних

На вагітній жінці лежить серйозна відповідальність, адже їй потрібно піклуватися не тільки про себе, а й про свого малюка. Існує багато небезпек, які можуть нашкодити дитині, а однією з них є харчові барвники. Мало хто знає, чим небезпечні харчові барвники для вагітних, а даремно.

340-im_41_1Будь-який кваліфікований фахівець скаже, що харчування вагітної жінки обов’язково має бути збалансованим і регулярним. У раціоні майбутньої матусі повинні бути присутніми: м’ясо, риба, овочі, фрукти, кефір, крупи, горіхи та свіжі соки. Біда в тому, що купити якісні продукти в магазині дуже складно, тому що практично на всіх етикетках можна побачити в складі велику кількість різноманітних добавок, в тому числі і барвників.

За своєю природою барвники бувають натуральні і штучні. Натуральні барвники не наашкодять ні майбутній мамі, ні малюкові, оскільки робляться вони з соку овочів і фруктів. Однак в більшість продуктів виробники воліють додавати синтетичні барвники, щоб додати своєму товару більш привабливий вигляд. Так уже влаштована людина, що продукти, які мають яскравий і насичений колір, привертають її увагу. А домогтися яскравості можна тільки використовуючи синтетичні барвники.

Синтетичні барвники, які мають маркер Е, дуже небезпечні для здоров’я майбутньої мами і дитини.

Їх небезпека полягає в тому, що вони:

 

  • можуть викликати харчову алергію;
  • знижують стресостійкість;
  • сприяють розвитку захворювань печінки і нирок;
  • можуть стати причиною появи вродженої патології у малюка;
  • сприяють утворенню ракових пухлин.

З цих причин вагітним жінкам потрібно відмовитися від продуктів, які в своєму складі містять маркери Е, наприклад, Е 104, Е 171, Е 128 і багато інших.

Їжа повинна бути корисною, містити максимальну кількість вітамінів, мінералів і макроелементів, які позитивно діють на розвиток малюка. Горіхи, наприклад, вагітній жінці потрібно вживати, а так як горіхів дуже багато, то не всі знають, які горіхи їсти вагітним можна. Найбільш корисними є кедрові, волоські горіхи і кешью. Саме в цих горіхах міститься максимальна кількість корисних речовин.

Тільки не слід забувати, що будь-які продукти потрібно правильно зберігати, в тому числі і горіхи. Що стосується їх вживання, то у великих кількостях їх їсти не варто, а якщо у майбутньої мами проблеми з шлунково-кишковим трактом або схильність до алергії, то від горіхів доведеться відмовитися.