Все що потрібно знати про вітамін В9

Вітамін B9 або фолієва кислота, відіграє величезну роль в роботі всього організму: вітамін B9 відповідає за якість крові — при його нестачі істотно зростає ризик розвитку недокрів’я, він бере участь в регулюванні жирового і вуглеводного обміну.

filiyevaya_kislota_vitamin_v9Для чого потрібен вітамін B9 (фолієва кислота)?

Вітамін В9 має важливе значення для жінок під час вагітності, тому що цей вітамін має тенденцію захищати і сприяти розвитку зародка, також має важливе значення для синтезу білків і ДНК, а також для утворення гемоглобіну. Вітамін B9 допомагає запобігти ризикам розвитку серцево-судинних захворювань. Придбати вітамін В9 в капсулах або таблетках ви може за даним посиланням https://biovit.com.ua/B9-folievaya-kislota дуже вигідно.

У яких продуктах міститься вітамін B9?

Вітамін В9 або фолієва кислота, зустрічається в зелених листових овочах (салат, броколі, шпинат, спаржа), в печінці, в молоці, в деяких злаках і деяких фруктах (апельсин, ківі і лимон).

Яка добова потреба у вітаміні B9?

Добова потреба вітаміну В9 (фолієвої кислоти), становить близько 0,2 мг. Однак під час вагітності вагітним жінкам необхідно приймати його в два рази більше — це необхідно для розвитку плода, інакше плід використовує запаси фолієвої кислоти матері.

Дефіцит вітаміну В9

Нестача вітаміну В9 (фолієвої кислоти) — можлива при зловживанні алкоголем, на ранніх стадіях таких захворювань як цукровий діабет, інсулін-залежний цукровий діабет, при анемії.

Нестача вітаміну В9 у вагітних жінок може мати негативні наслідки для правильного розвитку нервової системи плоду. У деяких випадках високий дефіцит фолієвої кислоти може стати причиною народження недоношених дітей.

Надлишок вітаміну В9

Важко відчувати проблеми зі здоров’ям через надлишок вітаміну В9, надлишок вітаміну В9 швидко виводиться через сечу. Проте деякі випадки передозування були зареєстровані. Симптоми: поява тремору, невмотивована нервозність, алергічні реакції і прискорення серцебиття. Дуже високі дози фолієвої кислоти в крові можуть викликати проблеми з нирками, але це також дуже малоймовірно.

Чи правда, що вітамін В9 сприяє передачі спадкових ознак?

Так, це правда, тому що фолієва кислота, або вітамін В9, сприяє побудові ДНК, нуклеїнової кислоти, яка містить генетичну інформацію — колір очей, соматичні особливості, колір волосся, фізичну структуру, яку кожна людина зазвичай отримує в «подарунок» від своїх батьків.