Все, що потрібно знати про чоловічий фактор безпліддя

До 50% випадків безплідних шлюбів — результат чоловічого фактора безпліддя. При цьому чоловіки часто не хочуть йти до лікаря і заперечують проблеми зі здоров’ям. Європейська асоціація урологів добре вивчила цю проблему і випустила керівництво, що допомагає вирішити проблему. Ось найголовніше звідти.

fi342Oo8-B8Звідки береться безпліддя?

Приблизно в 31% випадків знайти причину безпліддя не вдається. Тоді його називають ідіопатичним. На другому місці — гіпогонадизм. Це коли яєчники працюють погано і порушується синтез чоловічого статевого гормону — тестостерону. Третя найпоширеніша причина — статеві інфекції.

Як його виявляють?

Лікуванням чоловічого безпліддя займається лікар-уролог або андролог. Іноді на проблему вказує зовнішній вигляд людини. Наприклад, при гіпогонадизмі у чоловіків може бути високий голос, а вага відкладається за жіночим типом — на животі та стегнах. У чоловіка з нестачею чоловічих гормонів мало волосся, об’єм яєчок зменшений. Лікар пропонує зробити кілька досліджень, що підтверджують діагноз:

 

  • Аналіз еякуляту. Лікар просить здати еякулят в лабораторії і дивиться під мікроскопом на кількість, життєздатність, форму і рухливість чоловічих статевих клітин. У нормі об’єм рідини більше 1,5 мл, а самих клітин має бути 33-46 мільйонів в одному мілілітрі.
  • Аналіз крові. Лікар може порекомендувати здати кров з вени на гормони. Наприклад, при гіпогонадизмі змінюється рівень тестостерону, гонадотропін-рилізинг-гормону або гонадотропінів.
  • Пункція яєчок. Тонкою голкою під наркозом лікар бере зразок тканин яєчок. Його вивчення допомагає виключити онкологію або спадкові захворювання чоловічої статевої системи.
  • Мазок з уретри. Це дозволить виявити статеві інфекції. Можна зробити аналіз на ДНК збудника, щоб визначити його більш точно і призначити лікування.

Як лікують безпліддя у чоловіків?

Ідіопатичне чоловіче безпліддя лікувати поки не вміють. Деяким людям допомагають препарати фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) та антіестрогени. Гормонами лікують і гіпогонадизм. При статевій інфекції призначають антибіотики або противірусні препарати.

Прогноз залежить від багатьох факторів. Наприклад, від тривалості безпліддя і даних аналізу еякуляту. Навіть якщо шансів завести дітей природним шляхом немає, можна скористатися іншими методами. Якщо вас цікавить лікування безпліддя у чоловіків, то радимо перейти за посиланням https://sudarikov.com.ua/muzhskoe-besplodie/ вже зараз.

Що робити, якщо вилікувати безпліддя не можна?

Коли безпліддя не лікується, вихід все одно є. Якщо статеві клітини не виділяються під час еякуляції, їх можна отримати під час пункції і зробити ЕКО методом ІКСІ, коли сперматозоїд вводять в яйцеклітину за допомогою спеціального інструменту. Якщо сперматозоїдів немає взагалі, то можна скористатися донорським матеріалом.