Вроджений вивих стегна

Так називають зміщення голівки стегнової кістки за межі кульшової западини, що виявляється у новонароджених. Ризик такої патології вищий у дівчаток, при цьому найчастіше зміщення виявляється в лівому стегні.

post-20500-2016-04-18-08-47-00Причини

Це може відбуватися при неправильному розвитку кульшової западини, в результаті чого в ній погано утримується головка стегнової кістки. Підвищений ризик розвитку вродженого вивиху стегна спостерігається при наявності такої ж патології у кого-небудь з близьких родичів. Також фактором ризику є сідничне передлежання плоду.

Діагноз

Підтвердити наявність вивиху стегна у новонародженого можна за допомогою ультразвукового дослідження. Як правило, його призначають після огляду дитини ортопедом і наявності підозр щодо даної патології.

Лікування

Його рекомендують починати як можна раніше. Якщо вивих виявлений при народженні, то проводять вправлення суглоба, після чого його фіксують в правильному положенні за допомогою шин або бандажа. Як правило, строк такої фіксації становить 3 місяці. При своєчасному лікуванні тазобедренне зчленування розвивається нормально і настає повне одужання.

Але можуть бути і ситуації, при яких вивих стегна виявляється не відразу при народженні, а коли дитина починає робити перші кроки. У цьому випадку лікування ускладнюється і може зайняти більше часу. Якщо вчасно не звернутися до ортопеда, то у дитини розвивається «качина» хода і кульгавість через різну довжину ніг. У такому разі нерідко потрібне хірургічне втручання і проведення кількох операцій.

Прогноз

Він залежить від строків розпочатого лікування. Якщо воно проводиться своєчасно, то настає повне одужання і ні що не видає надалі перенесеної в дитинстві патології. При відсутності лікування або, якщо Ви почали лікування не відразу, то можливий розвиток кульгавості, яка зберігається на все життя.