Восьмий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Хоча більшість життєво важливих органів дитини вже утворилося, вони не виконують свою остаточну і головну функцію. На цьому тижні активно розвиваються верхні кінцівки і суглоби в ліктях і зап’ястях. Розвивається обличчя, з’являються губи, ніс і дві складочки шкіри навколо очей –це повіки. М’язи розвиваючись починають покривати ротову порожнину, а на язику з’являються сосочки, які відповідають за смакові рецептори.

88Також формуються м’язи глотки і шиї, розвивається жувальна мускулатура. Ніздрі поки закриті слизовими пробками і не функціонують, але рецептори нюху вже з’являються.

Через утворену на минулого тижня серцево-судинну систему циркулює кров по всьому тілі. Продовжує розвиватися шлунково-кишковий тракт, особливо кишечник поступово займаючи своє постійне місце. У шлунку поступово починає вироблятися шлунковий сік, його структура повністю сформована. Починає формуватися первинна кишкова петля. Нирками вже виробляється сеча. У дитини утворюється діафрагма.

З’являються зачатки статевих органів, але вони поки не розділені на типові чоловічі і жіночі органи. Починають поступово формуватися селезінка, жовчний міхур і щитовидна залоза. Розвивається внутрішнє вухо відповідальне за слух і рівновагу. Ембріон починає робити перші рухи кінцівками. Руки і ноги вже досить виросли, щоб малюк міг ними рухати і це вже можна побачити на УЗД. Дитина складає близько 3 см у довжину і має вагу близько 3 грамів.

Якщо вагітна жінка ще не встигла відвідати гінеколога тягнути далі не можна і зробити це потрібно найближчим часом, навіть якщо не хочеться. Це може бути життєво необхідно для малюка. Правильний допологовий догляд вкрай важливий для здоров’я і безпечного розвитку дитини, тому відвідування лікаря одне з найважливіших заходів не тільки під час вагітності, але і навіть при плануванні.

Найкраще відвідувати гінеколога до 28 тижня вагітності один раз в місяць, до 36 тижнів кожні 3 тижні, а далі кожні 2 тижні. Але лікар може призначити інший порядок огляду все залежить від стану здоров’я мами і дитини.

Дуже важливо вагітній жінці зміцнювати імунітет. Для цього можна використовувати чай з ягід шипшини, журавлинний сік, чай з листя брусниці. Вони не тільки зміцнюють імунітет, але і володіють дезинфікуючим властивістю, покращують роботу внутрішніх органів. Чорний чай краще замінити зеленим, а каву і гарячий шоколад краще повністю виключити. Не варто применшувати корисні властивості свіжих овочів і фруктів, сухофруктів і горіхів.