Водорозчинні вітаміни: шукаємо в їжі

Продовжуємо розмову про вітаміни, а  саме про водорозчинні вітаміни.

ABC_vitaninВітамін С (аскорбінова кислота) регулює багато видів обміну речовин та є антиоксидантом, стимулює утворення колагену, стимулює імунітет. Цей вітамін руйнується при термічній обробці, тому продукти, багаті вітаміном С краще вживати у свіжому вигляді. До таких продуктів можна віднести: ягоди шипшини, зелений солодкий перець, зелень петрушки, чорну смородину, капусту, щавель, горобину, лимон, апельсин.

Витами В1 (тіамін) бере участь у багатьох видах обміну речовин, благотворно впливає на серцево-судинну систему. Основними джерелами вітаміну В1 вважають хліб з борошна грубого помелу, бобові, капусту, волоські горіхи, печінку.

Вітамін В2 (рибофлавін) в якості ферменту забезпечує обмін амінокислот і жирних кислот. Він позитивно впливає на гостроту зору, стан шкіри, функцію нервової системи, печінки і кровотворення. У великій кількості міститься в печінці, нирках, пивних дріжджах, у меншій — в яйцях, злаках, молоці.

Вітамін В3 (пантотенова кислота) разом з вітаміном А бере участь в обміні вуглеводів, гемоглобіну, а також в синтезі деяких гормонів. Продукти, багаті цим вітаміном: плоди з кісточкою, насіння, м’ясо, печінка.

Вітамін В6 (піридоксин) забезпечує всі види обміну речовин, регулює утворення гемоглобіну, арахідонової та нікотинової кислот. Цього вітаміну міститься багато в м’ясі тварин і птахів, рибі (оселедець, палтус), печінці, квасолі, висівках, гречці, перловці, пшоні.

Вітамін В9 (фолієва кислота) необхідний для нормального ділення клітин і адекватного кровотворення. Його багато в печінці, нирках, петрушці, квасолі, салаті, кисломолочному сирі, сирах, крупах, хлібі.

Вітамін В12 так само як і попередній, необхідний для правильного клітинного ділення і кровотворення. Ним багаті печінка тварин.