Властивості і застосування ірису

Ірис знаходиться на почесному місці серед найбільш вишуканих і незвичайних квітів. У сучасній флорі налічується приблизно 300 різновидів ірису, однак любителі квітів, як правило, віддають перевагу так званому бородатому ірису. Декоративне садівництво також займається вирощуванням дрібноквіткових японських ірисів. Період розпускання цих квітів припадає на ранню весну, а їх цвітіння триває до середини літа. Ірис широко застосовується в практиці декоративного ландшафту.

Без названия (59)Забарвлення ірисів може бути найрізноманітнішим, але найбільш вишуканим вважається блакитний і синій ірис. Цими квітами також користуються в медичній і кулінарній областях .

Народна медицина застосовує відвар з просушеного подрібненого кореня ірису як відхаркувальний, сечогінний і кровоочищаючий засіб, для лікування таких захворювань як папіломатоз сечового міхура та анацидний гастрит.

 

Кореневищем ірису доповнюється грудний чай. В порошковому вигляді, ірис доповнює пудру і присипки. Водний відвар п’ють при переляку та катарі шлунка. Крім того, спеціальний розчин з ірису використовується у виготовленні парфумерної продукції і в приготуванні спецій.

У кулінарній практиці, використання ірису здійснюється так: мелений до стану борошна корінь ірису додається до кондитерських виробів, ірис використовують в якості ароматизатора, невелику кількість ірису додають до складу спецій. В давнину вважалося, що ірис є провідником у царство любові. Особливості форми його суцвіть давали нашим предкам грунт для думок фривольного характеру, а наявність незрівнянного аромату нагадувала запах самої пристрасті. У ароматерапевтичній області ефірною олією ірису користуються в якості заспокійливого та розслабляючого засобу.