Визначаємо дату народження дитини. Частина 2

Дату настання пологів найпростіше визначити, знаючи дату овуляції або зачаття, тоді потрібно додати не 280 днів, а всього лише 266 — справжній термін вагітності. Якщо у Вас цикл стандартний (28 днів), то відмінностей по методам підрахунку за допомогою місячних або овуляції бути не повинно. Якщо ж він коротший, то термін вагітності, розрахований по менструації, буде довшим, і навпаки.

к

Для визначення правильної дати пологів використовується і УЗД, причому, чим раніше зроблене дослідження, тим більша ймовірність того, що термін визначений вірно. Інакше кажучи, УЗД зроблене в перші 12 тижнів після запліднення — помилка дорівнює 1-3 дням, а в другі 12 днів — вже 7 дням. Це залежить від того, що на першому етапі розміри ембріона змінюються точно відповідно до графіка, а на другому етапі його зміни носять суто індивідуальний характер.

Є і найбільш простий спосіб розрахунку терміну вагітності, але він може дати досить-таки невірні результати. Грунтується він на тому, коли вагітна жінка вперше відчула будь-які рухи малюка. Але результат такого способу може відрізнятися від реального на 4 тижні, оскільки кожна жінка має свою власну чутливість, а кожна дитина — свою власну активність.

Як би Ви не старалися точно визначити термін своїх пологів, все одно Ви можете помилитися, але приводу для паніки немає, оскільки все одно Ваш довгоочікуваний малюк з’явиться на світ, а Вам варто піклуватися про своє здоров’я і здоров’я своєї дитини.