Виховання дитини: просто про складне

Будь-яка людина хоче правильно виховати свою дитину і дати їй все найкраще. Адже саме від виховання залежить, якою людиною стане дитина. Безумовно, абсолютно всі батьки хочуть, щоб їх дитина, в яку вони вклали всі свої сили і заощадження, стала гідним прикладом для інших.

pimg_1499_433Даючи ласку і любов, людина дуже часто робить помилку, внаслідок якої дитина виростає розпещеною і егоїстичною. Звичайно, балувати свою дитину варто, але не так часто, як це роблять багато батьків. Адже якщо дозволяти своїй дитині занадто багато, то звичка вимагати від оточуючих залишиться навіть тоді, коли «пташеня» стане «птахом». Дитині буде дуже важко адаптуватися в навколишньому світі без батьківської підтримки.

У перехідному віці у підлітка з’являється безліч ідей і фантазій, які він хоче скоріше втілити в життя. Це може бути вивчення будь-якої мови або новий гурток. В даному випадку потрібно підтримувати свою дитину і не обламувати їй, так би мовити, крила. Адже через таке ставлення дитина може подумати, що вона нездатна на будь-які вчинки і вчиняє абсолютно неправильно.

Маленька людина не знає, що правильно, а що ні. І з раннього віку потрібно пояснити своїй дитині, що робити можна, а що не можна. Це може бути правильна розмова про поводження з сірниками або лекція про шкоду наркотиків. Звичайно, не варто без слушної нагоди заводити тему про яку-небудь ситуацію. Все повинно відбуватися поступово, щоб не нашкодити психіці малюка. Наприклад, при прогулянці по парку потрібно навчити дитину викидати сміття саме у смітник. Або принести в квартиру домашню тварину і розповісти, що наших менших братів не можна ображати, а ставитися до них потрібно з ласкою і допомагати.

Потрібно проводити більше часу зі своєю дитиною, щоб вона відчувала підтримку і увагу з боку рідних. У тому випадку, якщо батьки цілими днями будуть пропадати на роботі, то маленька людина буде відчувати себе чужою і непотрібною в цій сім’ї. Безумовно, батьки дуже люблять свого малюка, але підсвідомість дитини буде сприймати відсутність батьків за ознака того, що він не потрібен найголовнішим людям в його житті.

Потрібно любити свою дитину і давати їй підтримку і турботу.