Виховання дитини подарунками

Для чого батьки дарують своїм дітям подарунки? Питання звичайно дивне. Безумовно, щоб доставити радість малюкові або таким чином, відзначити значимий успіх дитини. Неможливо уявити, щоб такі свята, як Новий рік чи день народження малюка відбулися без довгоочікуваних подарунків. Особливо приємно дарувати подарунки, придбані десь за кордоном, під час шопінгу по магазинах якогось чудового міста. Там можна знайти унікальні дрібнички, які сподобаються не тільки малюкові, але і припадуть до смаку будь — якій дорослій людині.

vospitanie-podarkamiПодарунок — приманка або підкуп

Виховання дитини — справа не з легких, і всі батьки знаходять свою хитрість, для полегшення цього процесу. Наприклад, заохочують подарунками. «Якщо хочеш новий конструктор, то ти повинен з’їсти всю кашу». «Якщо сходимо до лікаря і полікуємо зуби, то купимо нову ляльку». Цей прийом безумовно має сенс. Таким чином, можна підсилити позитивні почуття дитини від важливої ​​події або згладити і полегшити неприємний осад від чогось нехорошого. Тільки не зловживайте таким прийомом. Інакше поведінка дитини безпосередньо стане залежати від отриманої винагороди. Поки не отримає подарунка, не буде нічого робити або слухатися. У повноцінних сімейних відносинах не повинно бути корисливої основи. Звичайно, малюка необхідно постійно заохочувати, але більшою мірою заохочення повинні бути нематеріальними. Нові іграшки не сприяють позитивному формуванню особистості дитини. Для неї набагато важливіше визнання значущості як члена сім’ї і похвала дорослих. Підміняючи визнання подарунками, ви заважаєте розвитку у малюка почуття самостійності, впевненості, задоволення і гордості від проявленої ініціативи. Дитина не буде себе почувати частинкою єдиної родини і в майбутньому, їй складно буде вжитися в колективі. При цьому у малюка складеться відчуття, що такі дії (вилікувати зуб або з’їсти кашу) більше потрібні його батькам, а не йому. Отже, всі подарунки, які ви подаєте як «підкуп» або «приманку», щоб малюк слухався і поводився добре, частенько дають зворотний ефект.

Подарунок — відкуп

Постійно зайняті тато і мама приділяють мало часу своїй дитині. Прийшовши додому після роботи, у них немає сил, повноцінно спілкуватися з малюком. Батьки як би відчувають свою провину і намагаються довести самим собі, а може і оточуючим, що люблять і піклуються про свою дитину. А як ще можна показати свою любов, коли немає часу, але зате є гроші? Безумовно, за допомогою незліченних різноманітних подарунків. Більш того, велика спокуса. Сьогодні величезна кількість дитячих магазинів, в яких завжди можна купити будь — які іграшки.

Без сумніву, подарунки це — прояв батьківських почуттів, однак виховувати за вас дитину не зможуть навіть самі новомодні іграшки та різні розвиваючі, а також навчальні програми.