Виховання дитини без батька

У наш час нерідко трапляється так, що чоловік, який не хотів дітей залишає вагітну жінку в урагані її власних сумнівів і страхів. Чоловік, йдучи, залишає жінку не тільки з дитиною, а й з безліччю невирішених проблем. Однак про відхід чоловіка думати вже пізно. Потрібно думати про майбутнє і починати піклуватися про дитину.

bd2c7746031bb99e971b7a95639bed1aЗвичайно, будь-яка покинута вагітна жінка задається питанням про те, чи зможе вона сама впоратися з таким складним і відповідальним завданням. Адже на її тендітні плечі лягає завдання по вихованню і повному забезпеченню малюка. Тепер жінці доведеться піклуватися і про матеріальний достаток і про побутові питання. Якщо ви залишилися одні з дитиною, не лякайтеся! Глибоко вдихніть, заспокойтеся і подивіться навколо себе. І ви побачите, що така складна задача виховання дітей сама вже неодноразово вирішувалася іншими жінками. Нерідко досить успішно.

Зрештою, поруч з вами завжди є рідні і близькі люди, які обов’язково підтримають вас в цій нелегкій справі. Зрозуміло, що вони не в усьому зможуть допомогти. Вам слід розраховувати лише на себе. Однак сама необхідна допомога з їх боку вам забезпечена.

Через стереотипи і забобони, які є в нашому суспільстві, на самотню молоду маму дивляться з недовірою. Однак вам важливо не робити це своєю проблемою. Вас повинно хвилювати, як оточити себе людьми, які будуть ставитися до вашої ситуації лояльно і доброзичливо. Вам потрібні ті люди, які підтримають вас у важкій ситуації, а не принесуть страхи і розчарування.

Скористайтеся також по максимуму допомогою держави. З’ясуйте, які пільги ви можете отримати в ситуації, яка склалася. Зберіть необхідні документи і довідки ще до пологів. Зробіть все заздалегідь. Після пологів справ у Вас помітно додасться.

Зациклюватися на дитині молодій мамі не можна ні в якому разі. Коли жінка залишається одна, її інстинкт самозбереження може створити ситуацію, при якій жінка буде ототожнювати себе з дитиною, говорити за неї, вирішувати за неї. У такій ситуації усвідомлення згодом наявності у дитини власної думки буде приходити до мами з великими складнощами.

Звичайно, дитині потрібно приділяти дуже багато часу, піклуватися про неї. Але і про себе забувати жінка не має права. Більш того, жінка має право навіть привести в будинок нового чоловіка, якщо їй це необхідно. Дитина в цьому випадку перешкодою стати не може. Адже і довіру молодої мами зможе завоювати лише той чоловік, який проявить любов до її дитині.