Виховання дитини батьком-одинаком

На жаль, розлучення в сучасному світі не можна назвати рідкістю. Люди розлучаються з різних причин, але найбільше від подібних рішень зазвичай страждають діти. Після розлучення вони залишаються з одним з батьків, на якого лягає обов’язок виховувати і підтримувати дітей. Найчастіше діти залишаються з матір’ю, оскільки у жінок більш розвинений материнський інстинкт. Втім, іноді дитина залишається і з батьком.

14436465031dochka-30092015-466Тому батькові-одинаку потрібно знати головні особливості виховання дітей в різному віці. Дитячі психологи настійно рекомендують в процесі розірвання шлюбу та врегулювання всіх суперечок приділяти дитині максимум часу і уваги. Тільки так можна знизити стрес і зменшити ймовірність розвитку якихось психічних розладів. Найбільш складними вважаються немовлячий, вік 7 років і перехідний вік, оскільки в ці періоди дитина стає надзвичайно чутливою до всього, що відбувається. В цей час виховання дитини батьком має бути особливим.

Слід якомога більше спілкуватися з дитиною, намагатися вислухати її, допомогти порадою. Це займе багато часу, але малюк в зазначеному віці потребує саме такої підтримки. Не варто вірити твердженню, що жінці простіше виховувати дитину, оскільки після народження первістка обидва батьки стикаються з проблемами, не маючи досвіду. Тому тато також може стати відмінним батьком, здатним підтримати свою дитину, виховати з неї хорошу людину. Батькові може бути складно знайти підхід до дитини, оскільки далеко не завжди між батьком і дитиною швидко встановлюються довірчі відносини.

Якщо не постаратися прибрати всі перешкоди на шляху до взаєморозуміння зі своєю дитиною, томожна назавжди втратити її повагу. У якийсь період дитина обов’язково поцікавиться, чому в сім’ї немає мами. Природно, поки малюк маленький можна придумати безліч різних історій, але коли дитина підросте, потрібно буде дати конкретну відповідь, яка не ранить її психіку. Щоб піднести цю інформацію правильно, бажано перед розмовою прочитати спеціальну літературу, продумати, як буде проходити бесіда, на яких моментах слід сконцентрувати особливу увагу дитини.