Виховання дітей. Що правильно?

На жаль, а скоріше на щастя, не існує інструкції для правильного виховання дітей. В першу чергу, нам слід керуватися тим, що нам говорить здоровий глузд і, в певний момент, вміти зреагувати найбільш природним способом. У разі невпевненості, що правильно, бажано запитати поради у професіонала.

38-sovetov-o-tom-kak-vospitat-rebenkaВиховання любов’ю

Агресивну поведінку та істерики у дітей нескладно взяти під контроль. Досить дитину обійняти сильніше, ніж зазвичай або ніжно взяти за руку. Скажіть їй ніжні слова, відповідні ситуації або спокійно врегулюйте ситуацію фразою типу «все буде добре, все буде краще… ». Ця порада допомагає в дев’яти випадках з десяти. У будь-якому випадку, спробувати її варто.

Виведіть дитину з конфліктної зони

Іноді слід вивести дитину за кордон конфліктного оточення. Деякий час посидіть з нею, і заспокойте її тим, що поділяєте його почуття. У той же час підтримайте дитинй емоційно і морально, тим самим зменшуючи конфліктну травму.

Замініть суперечку грою

Добре навчитися переводити конфліктну ситуацію в гру. Тільки не за всяку ціну і не в кожному випадку. Наприклад: «Якщо будеш приберати іграшки, можеш при цьому грати в прибиральника. Давай, ти почистиш зуби мені, а я тобі, щоб вони були чистими і здоровими ». Дуже актуальні змагання «хто раніше …».

Виховання гумором

З ряду ситуацій можна вийти з гумором. Якщо дитина забуває чистити зуби, приклейте для нього у ванній кімнаті смішну картинку. Для маленьких дітей можна додати текст: «Спасибі тобі за турботу. Тво зубки! ». Якщо дитина забуває закривати двері, пограйте в самозакриваючі двері, як в метро. Ваше дитина злиться? Запропонуйте їй деякий час копіювати вашу поведінку. Імпровізуйте і надихайте.

Укладайте угоди

Перед відвідуванням ігрового майданчика, заздалегідь обговоріть, скільки разів і які атракціони ваша дитини відвідає. Якщо дитина не хоче лягати в ліжко, встановіть постійний час, коли слід лягати спати (найкраще, відразу після вечірньої казки). Те саме можна сказати і про магазини дитячих іграшок. А найкраще, щоб уникнути істерик, виключіть відвідування таких магазинів спільно з дитиною. Їй можна запропонувати вагому альтернативу, відвідавши інтернет магазин іграшок для дітей.

Шукайте компроміси

Намагайтеся розбиратися з неприємними ситуаціями разом. Послухайте, яке рішення пропонує ваша дитина. Разом встановіть правила і намагайтеся їх дотримуватися. Ця техніка підходить при тривалих проблемах і є досить ефективною.

Відпочивайте

Батьки теж люди. Якщо відчуваєте, що ви повні злості, зробіть паузу. Прийміть душ, випийте чай або стакан води, послухайте улюблену музику.