Виховання дітей: що повинні знати всі батьки?

Стаючи батьками, люди починають розуміти, наскільки складною і відповідальною справою є процес виховання дитини. Для допомоги молодим батькам написано безліч книг, статей і рекомендацій, але частіше за все вони представлені занадто складними словами і хитромудрими фразами.

224508.pУ цей час людина, що бажає отримати слушну пораду щодо виховання дитини, хоче отримати відповідь у максимально короткій і доступній формі. Щоб уникнути необхідності перечитувати товсті книги, написані різними фахівцями, можна просто ознайомитися з головними порадами, які в цих книгах розкриваються.

По-перше, потрібно розуміти, що купуючи іграшки для дитини до 3-х років, батьки найчастіше купують іграшки для себе. Малюкам практично завжди байдуже, скільки коштує та чи інша іграшка, і наскільки сучасною і модною вона є. Багато дітей з великим захопленням возяться з пластиковими мисками, абсолютно не надаючи значення дорогим машинам або функціональним брязкальцям. Не варто намагатися купити для дитини найдорожчу іграшку, щоб підкреслити свою турботу. Якщо хочеться, щоб малюк дійсно оцінив увагу і турботу батьків, краще пограти з ним тими предметами та іграшками, які любить він сам, навіть якщо подібні іграшки є простими кухонним приладдям.

По-друге, не варто приховувати свої емоції і невдоволення, якщо дитина робить щось не так. Багато батьків думають, що дитина повинна отримувати від батьків виключно любов і ніжність. Але з таким підходом можна виростити байдужого егоїста, якому все життя буде наплювати на думку оточуючих. Звичайно, у всьому треба знати міру, оскільки зайвий негатив може погано позначитися на психіці дитини. Однак постійно приховувати свої емоції теж не потрібно.

По-третє, потрібно навчитися говорити остаточне «ні». Часто батьки шкодують своїх дітей, тому в певні моменти дозволяють виконувати те, що в інший час вважалося під забороною. Це вчить дитину викручуватися і домагатися своїх цілей обхідними шляхами. Якщо не розставити чітких меж дозволеного, постійних істерик і примх уникнути не вдасться. Важливо розуміти, що все, що потрапляє під заборону, повинно залишатися забороненим в будь-який час і за будь-яких обставин.