Вивчення іноземної мови врятує від інсульту. Частина 2

У процесі дослідження було виявлено, що пацієнти, які пережили інсульт і володіли двома, і більше мовами, також отримали вищі бали в тестах на увагу і пам’ять, ніж люди, які володіли тільки однією мовою. З іншого боку, дослідники були здивовані, коли виявили, що це стосується не всіх здібностей людей. Наприклад, на читання, письмо і розмовну мову ніякого впливу немає те, що людина знає дві і  більше мови.
19643

Існує версія, що під час вивчення іноземних мов людина тренує мозок, привчаючи його швидко перемикатися з однієї мови на іншу, і саме ця здатність допомагає двомовним пацієнтам уникнути порушення пам’яті.

Думки вчених в результаті зійшлися на тому, що, звичайно, володіння іноземними мовами покращує стан мозку, але також і багато інших розумових тренувань підвищують його працездатність і дають значну перевагу таким пацієнтам. Виходячи з останніх даних, можна прийти до висновку, що інтелектуально стимулюючі дії, що відбуваються протягом довгого часу, можуть захистити вас від наслідків інсульту.

У підтвердженні цієї гіпотези для прикладу наводять ще одне дослідження, яке показало, що люди, які володіють хоча б двома мовами, рідше страждають розумовою відсталістю та порушенням пам’яті в старості.