Вивчаємо світ за допомогою ігор

Хто з нас в дитинстві не грався в ігри? Саме через гру ми досліджували навколишній світ, пізнавали себе, заводили нових друзів. Ми виросли і самі стали батьками. І задалися питанням — як буде гратися наша дитина?

творческое-развитиеТак само, як і модний дитячий одяг в гардеробі вашого маленького принца або принцеси, різноманітність ігор в скарбничці показник успішної молодої мами. Якщо розглядати види ігор, то можна виділити три основні типи:

  • Рухливі ігри. Будь-яка фізична активність в ранньому віці дозволяє дитині розвивати координацію рухів, поступово переходячи від простих до складних рухів, дитина вчиться контролювати своє переміщення, своє тіло, вчиться орієнтуватися в просторі. Спортивні або просто рухливі ігри позитивно впливають на моторну координацію, вчать контролювати свої свідомі руху, а згодом це може перерости у захоплення танцями, гімнастикою, футболом та іншим.
  • Пізнавальні ігри. Шляхом спостереження і за допомогою експериментів, малюк вивчає різні матеріали, іграшки, вчиться взаємодіяти з різними предметами побуту. Різні текстури, вода і папір, тумбочки в шафі — дозволяють юному досліднику розширити свій кругозір, зрозуміти навколишній простір. Чим старшою дитина стає, тим більше накопичується у неї питань: «що це таке?», «чому так?» І якщо відповідати на них через гру, інформація буде засвоюватися краще і швидше.
  • Творчі ігри. Розвиток творчих здібностей життєво необхідний. Цей вид ігор більше, ніж інші вимагає підготовки, однак і результати вкрай ефективні. Такі ігри розвивають у дитини почуття індивідуальності і впевненості.

Як би банально не звучало, необхідно прищеплювати любов дітей до книг. Книги — відмінне джерело інформації, більш того, саме оформлення книги, різні плетіння, картинки і текстури виступають в ролі додаткового бонусу.

Дозволяйте дітям гратися з водою, тільки не залишайте без нагляду. Вода чудово знімає стрес, дозволяє відкривати нові можливості.