Вітаміни і вагітність

Здоровий спосіб життя, достатня кількість свіжого повітря і, звичайно, вітамінів є однією з умов для нормально протікання вагітності і правильного формування плоду. Навіть у звичайному житті отримати всю необхідну кількість вітамінів з продуктів харчування практично неможливо. При настанні вагітності потреба у вітамінах і мінеральних речовинах різко збільшується. Одними фруктами і овочами обійтися неможливо і доводиться заповнювати нестачу вітамінів за допомогою полівітамінних комплексів.

vitaminy-dlya-beremennykh-2Але не варто відразу ж бігти в найближчу аптеку, для застосування таких комплексів є свої показання:

• Відсутність можливості для повноцінного харчування;

• Наявність в анамнезі захворювань, пов’язаних з нестачею вітамінів або мінеральних речовин;

• Передчасні пологи, переривання вагітності, народження дітей з аномаліями — в анамнезі;

• Вагітність, що наступила після 30-річного віку.

Природно, в раціон повинні входити як свіжі овочі і фрукти, так і м’ясо, молочні продукти, крупи. Але навіть при самому правильному і грамотному меню вітаміни при вагітності потрібні. По-перше, вони будуть надходити в організм у потрібних кількостях і, відповідно, сприятливо впливати на системи та органи. По-друге, при анемії, наприклад, одними яблуками не обійтися — вітаміни швидко позбавлять від проблем. І по-третє, одного поїдання корисних продуктів мало — адже жінка носить в собі нове життя, якому теж потрібні і вітаміни, і мінерали.

Взагалі ж, прийом полівітамінних комплексів цілком доцільний, коли вагітність ще тільки в планах. Звичайно, самостійно починати прийом будь-якого лікарського засобу, включаючи вітаміни, вкрай небажано. Але так як дане правило давно нікого не зупиняє, вибирати комплекс потрібно досить прискіпливо. Уже на етапі планування слід використовувати вітаміни саме для вагітних. Вони, на відміну від інших, містять меншу концентрацію певних вітамінів і деяких мінералів, передозування яких небезпечне для дитини, адже миттєво визначити момент зачаття неможливо.

На думку більшості жінок вітаміни є безпечними. Це насправді так, але лише при дотриманні рекомендованого дозування. Вітамін А відмінно зміцнює очні нерви і сприяє збереженню зору. Всіма улюблена аскорбинка підтримує імунітет і перешкоджає простудним захворюванням, які вкрай небажані під час вагітності. А знаменитий «вітамін молодості» Е сприяє нормалізації роботи кровоносної системи в організмі. Вітаміни при вагітності не просто корисні, вони необхідні для підтримки організму.