Вітаміни для кішок: міфи і правда

Не секрет, що кішки погано переносять простудні та вірусні захворювання. Дуже добре, якщо ви годуєте вихованця сухим кормом. Сучасні корми містять всі необхідні мікроелементи. Але не у всіх кормах є вітаміни. А якщо ви годуєте кішку натуральною їжею, то швидше за все вона отримує не всі поживні речовини. Які вітаміни насправді потрібні кішкам, а що лише маркетинговий хід, розберемося в цій статті.
optimizeОсновні необхідні вітаміни для кішок — А, В, С, D, E, H, К. Але не варто ними зловживати. Передозування вітамінами так само небезпечне, як і їх недостатність.

До речі, якщо ви хочете придбати якісні вітаміни для кішок, то радимо перейти на сайт інтернет-магазину LOVEPET.

Тепер докладніше:

 

  • Вітамін А. Впливає на ріст клітин, гостроту зору, красу шерсті. Основне джерело — риб’ячий жир, печінка тріски.
  • Вітаміни групи В. Весь комплекс вітамінів цієї групи впливає на стійкість нервової системи, травлення, якість м’язової маси. Побічно допомагають судинній системі, імунній системі, печінці та підшлунковій залозі. Містяться в яловичині, яловичій печінці.
  • Вітамін С. Необхідний при застудах і вірусних інфекціях, а також в період вагітності. Впливає на імунітет. Основне джерело — зелені овочі.
  • Вітамін D. Відповідає за імунітет, міцні кістки, травлення. Синтезується на сонці. Міститься в печінці морських риб.
  • Вітамін Е. Впливає на нервову і сечостатеву системи. При нестачі цього вітаміну, кішка може набирати вагу. Джерело — яйця, молоко, філе риб.
  • Вітамін Н. Відповідає за стан шерсті і шкіри. Основне джерело — куряче м’ясо, сметана, кукурудза.
  • Вітамін К. Впливає на згортання крові і на серце. Потрібен тільки при захворюваннях крові та серцево-судинної системи. Міститься в моркві, цвітній капусті.

Багато хто думає, що вітаміни тварина може отримати тільки при вживанні певних продуктів. Але це не так. Існують вітамінні комплекси для кішок. Також існують вітамінні корми. А останнім часом дуже популярні стали спеціальні вітамінні трави для пророщування в горщику на підвіконні. Тоді кішка сама вирішує які трави їсти, а які ні.

Крайній випадок, коли вітаміни необхідно вводити внутрішньом’язово. Такий спосіб використовують лише при серйозних дефіцитах або при хворобі вихованця.

Потрібні вихованцеві вітаміни чи ні повинен вирішувати лікар. Якщо ваш вихованець млявий і малоактивний, пройдіть обстеження у ветеринара.

Будь ласка, не вірте рекламі, що в дешевих кормах є все необхідне саме вашій кішці. Краще один раз сходити до лікаря, ніж потім роками лікувати наслідки тривалого гіповітамінозу.