Віскі з льодом: як приготувати і з чим п’ють?

За право називатися батьківщиною цього напою вже давно ведуться суперечки між двома країнами: Шотландією та Ірландією. Хто з них перший винайшов цей напій поки залишається загадкою. Відмінності в приготування віскі невеликі, ірландці по частині вживання цього напою взагалі є експериментаторами, тоді як шотландці віддають перевагу традиційній культурі пиття.

4622Зараз на сучасному ринку можна знайти віскі з Америки, Японії і навіть Індії (яке вважається найдешевшим у світі). У них різний склад солоду, вони відрізняються за смаковими якостями, мають різну колірну насиченість.

Варто зазначити, що дізнатися, как пить виски Ballantines ви можете на сайті vvnews.info.

Культура пиття цього напою доволі різноманітна. Ця стаття розповість про різні способи вживання віскі.

Віскі є досить міцним напоєм і не дивлячись на свій насичений і м’який смак, людям, які вживають його вперше досить складно не закушувати. Хоча багато продуктів здатні «вбити» його смак і аромат. Головний ворог для віскі (як і для інших алкогольних напоїв) — це шоколад, він обволікає смакові рецептори, не даючи повноцінно розкрити смакові якості напою. Слід так само бути акуратніше з лимоном та іншими цитрусами з яскраво вираженою кислинкою.

Досвідчені сомельє у своїх рекомендаціях щодо вживання даного напою сходяться на думці щодо кількох правил:

 

  • для повного розкриття смаку важливий посуд, з якого буде вживатися напій. Келих повинен бути широким і наповнюватися приблизно на третину;
  • перед вживанням напій слід збовтати;
  • вживати віскі краще у вечірній час.

Ці правила загальні для всіх поціновувачів віскі, а для тих хто тільки недавно відкрив для себе напій, вибір з чим і як його пити досить широкий. Віскі — напій з досить насиченим смаком і його використовують як основу для багатьох коктейлів або, щоб звикнути до нього, розбавляють іншими напоями. Головним помічником в цьому є лід, адже пити розведене тепле віскі — це одне задоволення.

Для змішування віскі з іншими напоями (найпопулярнішими серед яких є: кола, сік і содова), у високий келих, на дно якого опускається кілька кубиків льоду, наливається віскі, слідом обраний напій. Так само можна додати шматочок лимона.

Віскі з льодом взагалі є дуже популярним напоєм, і, хоча справжні цінителі вважають, що лід здатний приховати істинний смак і аромат напою, прихильників саме цього способу вживання досить багато, особливо якщо віскі супроводжується гарною сигарою.

В Ірландії популярним вважається вживання віскі з чаєм або кавою при бажанні, додаючи в нього мед. Американці віддають перевагу віскі з колою або содовою, в Шотландії ж віскі, якщо і розбавляють, то тільки невеликою кількістю талої води. Способів вживання цього міцного напою досить багато, багато в чому все залежить від марки та індивідуальних смакових пристрастей самих поціновувачів.