Вишня «Лотовка»: основні характеристики

Вишня «Лотовка» була створена на сході Європи, саме в цій місцевості вона отримала дуже багато різних назв.

post_5b8e93b518997Характеристика плодів

Ягоди середнього розміру, зазвичай зустрічаються 5 грам, але іноді можна побачити по 6-7 грам. Така маса досягається тільки правильним доглядом за деревом і внесенням підгодівлі в необхідні періоди. Ягоди правильної круглої форми, колір плодів — червоно-бордовий, з боків можна помітити невелике стиснення. М’якоть плодів соковита, але складається з волокон, тому дуже щільна і пружна на дотик. На смак вишня лотовка кисло-солодка, але при повному дозріванні стає солодкою, тому садівник може не турбуватися про це. Усередині м’якоті знаходиться кісточка великого розміру, вона становить приблизно близько 4% від всієї ваги ягоди. Кісточка витягнута і гостра, вона легко відділяється від м’якоті. Плодоніжки вишні відділяється легко тільки при повній зрілості ягід.

У плодах міститься 18,9% сухої речовини, 12% природних цукрів, 4% кислот, 17% вітаміну С, 7% поживних речовин.

Плюси і мінуси

У даного сорту дуже багато позитивних сторін.

 

  • Прекрасний смак і зовнішній вигляд плодів.
  • Сорт не потребує запилення, так як робить це самостійно. Даний сорт запилює самостійно близько 40-50% від усіх квіток. Щоб збільшити кількість запилених квіток можна посадити поруч інший сорт вишні, у яких період цвітіння однаковий. В такому випадку врожай зросте в 2 рази і становитиме понад 20 кілограм з одного дерева.
  • Стійкість до морозів. У зимовий період можна не турбуватися про дерево, так як воно має високу стійкість до холодів. У звичайну зиму дерево не потребує укриття. Винятком є тільки сувора зима, що супроводжується температурою більше — 30 градусів. При такій температурі починають замерзати гілки дерева, і мороз поширюється по всій вишні, приводячи до обмороження.
  • Міцний імунітет до багатьох захворювань, крім грибкових паразитів. Даний сорт може заразитися тільки грибковим захворюванням, так як саме до них немає імунітету. Тому, щоб уникнути цього, необхідно проводити обробку стовбура, гілок і листя вишні. Обробка повинна проводитися як мінімум 2 рази за рік. Садівники зазвичай використовують спеціальну рідину і слабкий розчин фунгіцидів.
  • Даний різновид вишні прекрасно розвивається на будь-якому ґрунті, в будь-якому регіоні, тому цей сорт вважається універсальним.

З недоліків виділяють тільки слабкий імунітет до грибкових хвороб.