Використання сорбінової кислоти

Сорбінова кислота — що це таке, історія виникнення

Сорбінова кислота вперше отримана Гофманом в 1859 р з соку горобини Sorbus aucuparia L. Саме її видова назва дала ім’я нової кислоти — сорбінова. Її антимікробну дію було виявлено в 1939 р Мюллером (Німеччина) і незалежно, кількома місяцями пізніше, Гудінгом (США). Промислове виробництво сорбінової кислоти почалося в середині 1950-х років. Внаслідок фізіологічної безпеки і органолептичної нейтральності використання сорбінової кислоти все частіше вважають за краще, віддаючи перевагу їй перед іншими консервантами.

Сорбінова кислота (транс-транс-2А-гексаатнова кислота, Е200) являє собою білі, слабко ароматизовані, кислуваті на смак моноклінні кристали; температура плавлення 132-135 С. При кімнатній температурі розчинність сорбінової кислоти в 100 г води становить 0,16 м. Сорбат калію (Е202) зазвичай застосовується у вигляді білого порошку або гранул. Це найбільш розчинний з сорбатів — при кімнатній температурі його розчинність в воді дорівнює 138 м. Сорбат кальцію (Е203) — білий, без запаху і смаку порошок, схожий на тальк. Його розчинність в воді становить 1,2 м. Замовити сорбінову кислоту можна на сайті https://megachem.com.ua/ua/kislota-sorbinovaya.html.

Сорбінова кислота застосовується як у вільному вигляді, так і у вигляді солей. Ефіри сорбінової кислоти і нижчих аліфатичних спиртів через свого інтенсивного запаху не застосовуються в якості консервантів харчових продуктів.

Сорбінова кислота, сорбат і особливо сорбат кальцію, незважаючи на ненасиченість, в кристалічному стані дуже стабільні. У розчинах в присутності кисню окислюються.

Сорбінова кислота ефективна головним чином проти дріжджів і пліснявих грибів, включаючи афлатоксінобразующіе. З бактерій сильніше пригнічується розвиток каталазоположітельних, ніж каталазоотріцательних. Дуже ефективно пригнічує розвиток строгих аеробів, менш ефективно — молочнокислих бактерій і клостридій.

Сорбат калію використовують головним чином для консервування фруктових соків, призначених для подальшої переробки. Зазвичай його застосовують разом з невеликими кількостями сірчистого газу, щоб захистити продукт також від окислення, бактеріальної (молочнокислого і оцтовокислого бродіння) і ферментативної псування. Для інактивації ферментів і зменшення числа мікроорганізмів продукт додатково пастеризують. Концентрація сорбата калію становить 0,05-0,2% в залежності від виду соку і необхідного терміну придатності. Сорбат калію в концентрації 0,02% пригнічує в безалкогольних напоях розвиток дріжджів.

Застосування сорбінової кислоти забезпечує гарантійний термін зберігання безалкогольних напоїв не менше 30 діб. Розчин сорбата натрію (Е201) вносять в купажний сироп після внесення всіх інших компонентів з розрахунку 30 г сорбата натрію або сорбінової кислоти на 100 дм’напітка. Суміш ретельно перемішують протягом 15-20 хв і залишають у спокої на 1 ч для досягнення ефекту припинення росту і розвитку мікроорганізмів.