Відпираємо чорнило

Студенти, школярі і працівники в офісі не з чуток знають про проблему появи плям чорнила на одязі. Сліди від ручки зовсім випадково через необережність можуть з’явитися не тільки на предметах вашого гардеробу, але також і на меблях та інших предметах. Як би не було, але, якщо в потрібний час позбутися від плям, можна зберегти улюблену річ в первозданному вигляді.

144Деякі моменти

Основне правило швидкого і якісного видалення плям чорнила з будь-якого одягу — ваша реакція. Чим раніше буде виявлено пляму, тим швидше буде можливим приступити до її усунення, що в результаті призведе до повного очищення одягу.

Насамперед потрібно зробити так, щоб процес впливу чорнила на тканину трохи призупинився. Для цього найкраще засипати пляму тальком, а ось якщо він відсутній, то присипкою для дітей, крохмалем або крихтої крейди. Потім чекайте протягом п’яти хвилин і промокніть місце хусткою для носа або серветкою з паперу. Порошок в представленому випадку просто не дасть чорнилу в’їстися в матеріал.

Далі піде обробка місця, де є забруднення засобом для виведення плям. Якщо у вас є засіб для прання, обов’язково, без жодних роздумів використовуйте його. Він наноситься прямо на пляму, і все залишають в такому стані хвилин на 15. Сам виріб замочується у воді на 20 хвилин і тільки потім переться порошком.

Коли у вас немає засобу для виведення плям, можна взяти замість нього нашатирний або медичний спирт. Ватний тампон необхідно дуже сильно змочити засобом, а потім покласти його на забруднену зону і протримати ватку на плямі на протязі 1-2 хвилин. При цьому не треба пробувати забрати чорнило або прикладати якісь зусилля. Якщо буде потрібно, просто поміняйте тампон і повторно проведіть весь процес. Якщо ви відмітили, що пляма починає пропадати, а точніше стала світлішою, просто почніть прати вашу річ звичайним методом.

Допоможе позбутися від чорнила і молоко з лимоном. До складу цих продуктів входять особливі речовини, які допомагають проникнути досить глибоко у волокна тканини і вивести пляму. На пляму наливається трохи теплого молока і зверху видавлюється лимонний сік. Далі необхідно чекати 15 хвилин і починати прати виріб.