Відновлення зубів — різні методи

Імплантація — кращий метод відновлення зубного ряду при відсутності одного зуба, при часткової або повної адентії. Сьогодні все більше пацієнтів вибирають саме цей шлях лікування. Незважаючи на дорожнечу імплантів, установка титанових стрижнів, що імітують втрачений зубної корінь, вважається найвигіднішою інвестицією в здоров’я зубів і ясен.

Особливості установки

Імплантація імпланта здійснюється в кісткову тканину щелепної дуги. Завдяки особливій різьбі, титановий стрижень поступово обростає кісткою і сполучною тканиною. Успішна остеоінтеграція залежить від досвіду лікаря, дотримання пацієнтом рекомендацій в ранній післяопераційний період. Детальніше — за посиланням.

Імплант фіксують в кістку відразу після видалення або при довгій відсутності зуба. Вибір протоколу імплантації залежить від ряду факторів:

  • періоду відсутності зуба;
  • локалізації дефекту в зубному ряду;
  • особливості будови зубощелепної системи.

Традиційна двоетапна імплантація передбачає установку имплантационной системи і очікування завершення остеоінтеграції. За цей час виготовляються коронки, проходять примірки. Як тільки рана заживає і імплант приживається, відбувається завершальний етап протезування.

При тривалій відсутності зуба на верхній щелепі відбувається атрофія кісткової тканини. Якщо обсягу недостатньо для установки імплантату і успішного його приживання, вдаються до підготовчої операції синус-ліфтингу.

Стоматологічна клініка пропонує і інші імплантаційні протоколи: одномоментна імплантація з негайною або відстроченої навантаженням, внутрішньокісткова, базальна, внутріслізістие, лазерна, експрес-імплантація і інші.

Основні етапи

Щоб розуміти, як відбувається процес імплантації і скільки часу займе очікування красивої посмішки, слід розглянути всі послідовні етапи імплантації.

Діагностика

Зазвичай діагностика виконується в одне відвідування і триває не більше 40 хвилин.
При першій консультації оглядають ротову порожнину, проводять необхідні обстеження, опитують пацієнта про побажання. Враховуються фінансові можливості.

Підготовка

У цей період проводять моделювання. Підготовчий етап займає від кількох днів до місяця. Залежить від стану порожнини рота.
В рамках підготовки порожнини рота проводять комплексну санацію порожнини рота: лікують зуби, ясна, купируют запальні вогнища, професійну чистку емалі. При необхідності проводять допоміжні оперативні заходи (видалення зубів, синус-ліфтинг).

Хірургічний етап. Імплантація

Операція по фіксації імплантату в кістки і ушивання рани займає 35-60 хвилин. Остеоінтеграція триває від 3 до 18 місяців.
Операція включає підготовку кісткової тканини при необхідності, вживлення імпланта, загоєння рани, процес приживання, установка формувача ясен, абатмента. Протокол імплантації титанового стрижня залежить від методу імплантації.

Протезування

Терміни очікування коронки з приміркою і «підгонкою» виробів займає 10-14 днів.
Лікар знімає зліпки, відправляє їх в зуботехническую лабораторію для виготовлення індивідуальних протезів. Коронки виготовляють з металокераміки, діоксиду цирконію, кераміки. Як тільки протез готовий, його встановлюють на абатмент.

Етапи імплантації з моменту першого звернення до лікаря до протезування постійними коронками залежать від різних факторів. Кожен пацієнт унікальний.

Види кісткової пластики

Для того, щоб впроваджені імпланти могли витримувати жувальну навантаження, вони повинні бути оточені добре сформованої кісткою.

Для створення кісткового ложа застосовують операції:

  • Остеосинтез — нарощування кісткової тканини, практикується в основному на нижній щелепі для потовщення кістки над нижньощелепним каналом, в якому проходять судини і нерви.
  • Розщеплення альвеолярного відростка — на ділянці імплантації робляться поетапно поздовжній розпил альвеолярного гребеня, закріплення в ньому імплантів, а потім заповнення вільних просторів синтетичним або натуральним трансплантатом.
  • Пересадка кісткового блоку — нарощування альвеолярного відростка за рахунок кістки пацієнта, взятої на іншій ділянці.
  • Спрямована кісткова регенерація — на атрофувалися ділянці під ясна вводиться остеозамещающій матеріал для стимуляції росту кістки.
  • Синус-ліфтинг — відшаровування слизової оболонки дна гайморової пазухи і введення в отримане простір трансплантата.

Остеопластичний матеріал, який використовується в імплантології, підрозділяється на синтетичний (мінеральний) і тваринний (біогенний). Він вноситься в кісткові тканини у вигляді гранул, пористих мембран, колагенових мембранних пластин і кісткових блоків. Цей матеріал призначений для заповнення і відновлення кісткових дефектів, а також для оптимізації регенеративних процесів.