Відносини матері і дітей

Найчастіше мати є для дитини набагато більшим пріоритетом, ніж батько, оскільки саме від неї залежить розвиток малюка як розумовий так і психологічний. Складно сказати, які взаємини побудувати важче: матері з сином або матері з дочкою. Але розглянемо обидва варіанти.

116596_orВідносини матері і сина

Складність таких відносин полягає в тому, що ці відносини будуються не тільки як відносини дорослої людини і дитини. Тут так само замішані психологія спілкування чоловіка і жінки. Як відомо, матері-одиначці буває дуже складно виховати «справжнього чоловіка» в тому розумінні, яке відоме нашому суспільству. А вся справа в тому, що мати — це перш за все жінка, яка часто вкладає у свого сина емоційну основу. А емоційний чоловік сприймається більшістю людей як ганчірка. Крім того, матері дуже важко «відпускають від своєї спідниці» дорослих синів.

Слід зауважити, що якщо хлопчик росте без батька, то і він сприймає свою матір як «власність». Вона стає його ідеалом жінки. Але він не знає як спілкуватися з протилежною статтю, оскільки відсутній живий приклад у вигляді батька. У тому випадку, коли батько поруч процес виховання сина проходить набагато простіше, та й самі його відносини з матір’ю набувають вже зовсім іншого сенсу.

Відносини матері і дочки

Це відносини двох жінок. А це означає, що в більшості випадках, це суперництво. Крім того, як правило, жінка намагається вкласти у свою дочку те, чого не змогла добитися сама. Іншими словами, спроектувати свою невдалу долю на наступному поколінні.

Плюс до всього будь-яка жінка сприймає своїх молодих подруг, приятельок і співробітниць як особисту образу. І тут перед її очима з’являється молодша, повна сил дівчина, в той час як її молодість поступово в’яне. Таким чином, можна зробити висновок, що відносини матері з дочкою і відносини матері з сином — дві абсолютно різні речі. І дуже складно судити, які з них побудувати складніше.