Види УЗД для жінок

Ультразвукове дослідження — один з важливих етапів медичного обстеження, що дозволяє лікареві поставити пацієнту правильний діагноз або помітити початок захворювання внутрішніх органів. Крім того, УЗД вчить майбутніх медиків, як виглядають людські органи у живої людини і як вони функціонують усередині людини. Гінекологи, урологи та інші фахівці використовують спеціальні апарати повсюдно, до того ж без ультразвукового дослідження зараз не ставиться ні один складний діагноз.

96d265683691e080e130b08000b38102Майбутні мами на цей апарат покладають великі надії, адже він не тільки допомагає визначити стать дитини, але і побачити відхилення в її розвитку. Буває і так: сечостатева система жінок або серце мають ряд таких відхилень, що природні пологи просто неможливі. Майбутню маму готують до кесаревого розтину заздалегідь, щоб врятувати і її життя, і життя малюка, який знаходиться в утробі. Найменші аномалії дають можливість прогнозу будь-яких структурних змін при розвитку дитини в утробі, УЗД ж ці прогнози підтверджує або спростовує.

В цілому ж УЗД жіночого статевого органу проводять 2 способами: традиційним і трансвагінальним способом.

Про перший вид УЗД чув багато хто: за конкретний час до того, як процедура почнеться, пацієнт випиває необхідну кількість чистої питної води, щоб сечовий міхур наповнився рідиною. В такому стані лікарю легше побачити, чи є у жінки відхилення від норми. На відкриту ділянку тіла наноситься спеціальний медичний гель, по якому водиться датчик. Посилаючи сигнал всередину тіла, він виводить на екран монітора відбитий звук, що дозволяє бачити конкретний людський орган.

Трансвагінальне УЗД може багато розповісти. Якщо звичайним способом розглянути внутрішні органи жінки неможливо, що через піхву це зробити нескладно. Підготувавши жінку до процедури, лікар вводить в піхву датчик спеціальних хвиль, які так само відбиваються від матки або сечового міхура, дозволяють на екрані монітора бачити те, що необхідно медику. Процедура неприємна, але проходить безболісно, якщо дотримані всі стерильні умови її проведення.