Види матраців та їх особливості

На кожному кроці ми бачимо рекламу ортопедичних матраців, більшість з нас знає, що якщо матрац або подушка ортопедичні — значить вони підлаштовуються під форму нашого тіла. Це забезпечує комфорт, здоровий і міцний сон.

5_ua_1Але варто зазначити, що російський ДЕСТ взагалі не містить визначення «ортопедичний» щодо матраців. А значить, що будь-який виробник може назвати будь-який матрац ортопедичним.

Слово «ортопедія» прийшло до нас із Греції. Це одна з медичних наук, яка вивчає лікування деформацій і пошкоджень опорно-рухового апарату.

Звичайно, матраци не здатні лікувати вже наявны у людини захворювання, але вони є відмінним засобом для профілактики і попередження хребетних проблем.

Звичайно, не все залежить лише від матрацу. Багато залежить і від ліжка, саме тому кровать на заказ Interia буде чудовим рішенням для вашої оселі.

Вибір матраца повинен бути індивідуальним, те, наскільки комфортно на ньому буде спати, залежить від ваги людини, звичок (що важливо) і жорсткості матраца.

Розрізняють пружинні та безпружинні вироби. І ті й інші мають свої плюси і мінуси.

Пружинні матраци

Пружинний складається з пружин і спеціального прошарку між пружинами і оббивкою. У свою чергу розрізняють різні наповнювачі цих прошарків, і види пружинних блоків: вони бувають залежні і незалежні.

Матраци із залежними пружинами

Перший вид блоків уже застарів, його можна знайти хіба що в магазинах економ класу. Справа в тому, що такий вид блоків робить матрац незручним для сну, а при тривалому використанні може привести до деформації хребта і болю в спині.

Використовувані в якості начинки пружини типу «боннель» з’єднані між собою. Таким чином, сумарна вага людини знаходиться в центрі, де він найсильніше провалюється — виходить, що людина спить у невеликому кратері. Чим довше такий виріб використовується, тим сильніше провалюється його середина, пружини старіють і з часом в середині ліжка спостерігається «яма», навіть якщо в цей час ліжко порожнє.

Матраци із незалежними пружинами

Назва говорить сама за себе — пружини між собою не пов’язані. Кожна з них упакована в мішечки з нетканого матеріалу, сукупність всіх пружин з’єднується в єдину систему за допомогою спеціального клею.

Вага сплячої людини розподіляється по тим пружинам, над якими вона лежить. При цьому двоє сплячих людей не будуть скочуватися в середину, матрац м’яко прогнеться під кожним з них приймаючи обриси тіла.

Стандартна кількість пружин на квадратний метр близько 220-260 штук, на деяких моделях до 1000. І кожна пружинка підлаштовується під контури вашого тіла!

Ортопедичні властивості таких матраців дуже гарні, вони забезпечують здоровий сон!

Безпружинні матраци

Виготовляються з цільного блоку та спеціального матеріалу, або із шарів різного. Найбільш поширені через оптимальне поєднання «ціна-якість» є матраци з латексу, ватерлатекса і поролону. Це оптимальний варіант для підлітків, хребет, яких тільки формується, для людей у ​​яких є проблеми з верхнім відділом хребта.

Деякі моделі з натурального латексу виготовляються зі змінною жорсткістю по площі. Тобто під різними частинами тіла жорсткість матраца різна.

Для любителів жорсткіших матраців підійдуть вироби із наповнювачем з комбінації латексу і кокосового волокна. Найжорсткішими є монолітні кокосові матраци.