Види бюстгальтерів для годування

Навіщо потрібна спеціальна білизна?

Про звичну білизну вам доведеться забути — вона не забезпечує гігієну і зручність в процесі годування. Простий бюстгальтер не розрахований на додаткову підтримку грудей. Він може бути виготовлений не з натуральної тканини. А тонкі бретельки в цей період будуть доставляти дискомфорт.

Завданням бюстгальтера для годуючої мами є правильна підтримка молочних залоз. До неї в будь-який момент повинен бути зручний доступ. Це стосується всіх розмірів. Неправильно думати, що якщо груди маленька, можна білизну взагалі не вибирати. Навіть невеликі груди може швидко втратити форму, на них з’являться розтяжки, а самі залози моментально обвиснуть. Крім косметичних проблем, без зручного ліфчика зростає небезпека розвитку маститу або лактостазу.

Коли можна підбирати ліфчик для годування?

Під час вагітності груди збільшуються — це візуально помітно. Коли прибуде молоко, вона стане ще більше, тому вибирати та купить бюстгальтер для кормления для годування потрібно на останніх тижнях вагітності. За розміром він повинен бути трохи більше в чашці, ніж ви носите в цей період.

Види бюстгальтерів для годування

Ліфчик повинен підтримувати груди, але при цьому не можна допускати будь-якого тиску на молочні залози. Існує шість видів такого білизни. Вибирати з них досить просто: орієнтуйтеся на свої звички і продумайте, який з типів підійде вам більше всього. По суті, ліфчики відрізняються типом застібки. Вони надають різні можливості швидкого доступу до грудей. Кожна модель має переваги і недоліки. Дізнайтеся про них детальніше, перш ніж вирішите вибирати.

З застібкою спереду

Це найпоширеніша модель. Звичайна застібка з гачками розташовується між чашечками. Може використовуватися кнопка. Такий ліфчик легко розстебнути однією рукою.

Переваги. Є можливість регулювання обсягу під грудьми, оскільки застібка являє собою ряд гачків або кнопок. Можна вибрати різні положення застібки.
Недоліки. Під час годування відкриваються обидві молочні залози. Це не завжди зручно і не зовсім естетично. Деякі жінки соромляться оголювати обидві груди відразу. Не вибирайте такий бюстгальтер, якщо плануєте годувати дитину на людях.

На блискавці

У цій моделі біля кожної чашечки розташовується невелика блискавка. Застібку можна розстебнути однією рукою. Щоб застебнути такий ліфчик, знадобляться обидві руки.

Переваги. Простоту у використанні і безпеку вибирають багато мам. «Блискавки» виконані з м’якого пластику і не можуть завдати шкоди шкірі дитини.
Недоліки. Застібки-блискавки мають рельєфну форму. Їх видно під одягом, що облягає. Прати такий бюстгальтер потрібно руками, щоб ніжні зубчики не зламалися.

З застібкою під чашкою

Застібка являє собою кнопку на лямці, яка кріпиться під чашкою. Клапан опускається, накриваючи молочну залозу, і піднімається, вивільняючи її. Є моделі, в яких відкривається вся груди або тільки сосок.

Переваги. Такий бюстгальтер для годування дуже просто використовувати. Прати ліфчик можна в машині, задавши делікатний режим. Застебнути або розстебнути білизна можна однією рукою.
Недоліки. Якщо залоза не повністю вивільняється, край бюстгальтера тисне на неї. Так можуть утворитися місця застою молока.