Видалення зубного каменю ультразвуком

Щоб зберегти красу і здоров’я зубів надовго, важливо приділяти особливу увагу гігієні порожнини рота. Однак варто пам’ятати про те, що одного тільки регулярного чищення зубів недостатньо для профілактики карієсу, пародонтиту та інших захворювань. Згодом на зубах утворюються тверді відкладення, видалити які не можна в домашніх умовах. Позбутися від них допоможе чистка ультразвуком.

udalenie_zubnogo_kamnya_ultrazvukomЗубний камінь з’являється не відразу. Його утворенню передує наліт з органічних речовин. При взаємодії зі слиною він затримує на поверхні емалі бактерії. У процесі життєдіяльності хвороботворні мікроорганізми виробляють речовини, які сприяють затвердінню нальоту і перетворенню його на зубний камінь. Він здійснює негативний вплив на здоров’я зубів:

 

  • сприяє розмноженню бактерій;
  • провокує запальні процеси;
  • подразнює ясна, що призводить до набряків і кровоточивості.

У сучасній стоматології є спосіб впоратися навіть із застарілими мінералізованими відкладеннями — видалення каменю із зубів ультразвуком. Методика дозволяє вирішити проблему всього за одне відвідування фахівця. Незважаючи на високу ефективність, проводити цю процедуру можна не всім. Обробка емалі ультразвуком протипоказана при:

 

  • гострих респіраторних захворюваннях;
  • серцевій аритмії, ендокардиті, астмі та хронічному бронхіті;
  • наявності ортопедичних конструкцій і зубних імплантів;
  • змінному прикусі у дітей і підлітків.

Техніка виконання і переваги процедури

Для видалення зубного каменю використовують спеціальний апарат — скейлер. Руйнування відкладень відбувається за рахунок вібрацій і коливань з певною частотою. В процесі роботи насадка приладу змочується водою. Це забезпечує охолодження, полегшує очистку і сприяє дезінфекції тканин.

Зазвичай видалення зубного каменю за допомогою ультразвуку проводиться безконтактно і не доставляє дискомфорту. У запущених випадках, коли зубний камінь дуже твердий і займає велику площу, можливе використання контактної методики. При цьому фахівець злегка торкається насадкою поверхні зубів. Якщо пацієнт відчуває біль, процедуру проводять під місцевою анестезією.

Завершують процес видалення зубного каменю ультразвуком шліфуванням і ремінералізацією емалі. Це допомагає зробити емаль більш гладкою і наситити її активним фтором для підвищення міцності.

Головні переваги процедури в порівнянні з ручною методикою зняття зубного каменю:

 

  • атравматичність — під впливом ультразвуку відшаровуються тільки мінералізовані відкладення, здорова емаль не пошкоджується;
  • здатність очищати навіть важкодоступні місця;
  • чудовий результат, який зберігається надовго.

Щоб зуби залишалися здоровими, рекомендується робити ультразвукову чистку 1-2 рази на рік.