Вибираємо якісні пластикові вікна: кращі профілі, яких виробників заслуговують увагу

Віконні блоки для квартири або житлового будинку виготовляють з дерева, алюмінію, металопластикового профілю. У деяких випадках перераховані вище матеріали комбінують.

 • Рами з дерева. Виконані з натуральних порід деревини стійких до атмосферних впливів, характеризуються як найбільш екологічний варіант, оскільки виготовлені з природної сировини. На сучасних конструкціях встановлюється фурнітура, яка розширює функціонал вікна і істотно полегшує його експлуатацію. Для виготовлення обв’язки дерев’яних вікон застосовується клеєний брус, що дозволяє виключити деформацію стулок.
 • Дерево-алюмінієві блоки. На зовнішню поверхню дерев’яної рами встановлюють накладку з алюмінієвого профілю. Це дозволяє зберегти всі якості природного матеріалу всередині приміщення і захистити вікно від згубних атмосферних впливів з вулиці. Крім того, алюмінієві накладки значно подовжують термін служби вікна, оберігаючи конструкцію від механічних пошкоджень, а додатковий шар скління, встановлений в зовнішню алюмінієву стулку, сприяє збільшенню шумопоглинання і теплоізоляції.
 • Вікна з металопластикового профілю. Зараз це найбільш поширений і доступний за ціною варіант. Для виготовлення використовують безбарвний пластик — полівінілхлорид (ПВХ). Цей полімер, крім порівняно низьку вартість, володіє всіма необхідними якостями для його застосування у виготовленні віконного профілю: низька теплопровідність; стійкість до механічних пошкоджень, тривалий термін служби (не менше 50 років) без втрати базових характеристик; екологічність, достатня для застосування в житлових приміщеннях. Щоб вибрати та купить окна — переходьте за посиланням.

Основні елементи пластикового вікна

Металопластикові віконні конструкції складаються з наступних елементів:

з чого складається металопластикове вікно

 • Несуча рама. Зовнішня частина блоку, яка фіксується безпосередньо в отворі. Виготовляється з багатокамерного профілю, посиленого всередині металевим армуванням (найчастіше квадратна труба).
 • Імпост. Внутрішня вертикальна або горизонтальна перемичка рами, призначена для поділу на секції великих конструкцій.
 • Елементи, (стулки). Розташовуються усередині каркаса, оснащуються поворотною, поворотно-відкидний або зсувний фурнітурою. Виготовляються з більш легкого багатокамерного профілю з внутрішнім армуванням (зазвичай П-подібний оцинкований профіль).
 • Світлопрозоре заповнення (склопакет). Як правило, це герметична конструкція з двох і більше стекол (до 4), розділених між собою дистанційними рамками. Товщина скла і відстань між ними можуть бути різними, що позитивно позначається на теплоізоляційних і шумопоглинаючих характеристиках склопакета і вікна в цілому. Простір між стеклами (камера) в бюджетних виробах заповнюють висушеним повітрям, в енергозберігаючих — інертним газом (аргон, криптон).
 • Фурнітура. Комплекс елементів (рухомих і стаціонарних), призначений для забезпечення необхідного функціоналу віконної конструкції. Перш за все, це механізм відкривання (навстіж, поворотно-відкидний, зсувний), запірна арматура, ручки і модулі вбудованої вентиляції.
 • Штапик. Пластиковий профіль малого перетину без армування, призначений для фіксації склопакета в рамі або стулці. На прилеглій до скла поверхні штапика є ущільнювальна гумка, що надає конструкції необхідну герметичність.
 • Підвіконна плита. Профіль з міцного полівінілхлориду, встановлюється внизу з внутрішньої сторони блоку.
 • Водовідлив. Металевий профіль монтують з зовні внизу рами для відводу атмосферних опадів за межі віконної конструкції.
 • Москітна сітка. Рамка з тонкого металевого профілю, призначена для запобігання проникнення в приміщення комах під час провітрювання.