Вибираємо вишиванку: на що потрібно звернути увагу

Знайти свою модель не так вже й просто. Особливо якщо згадати, що цей одяг — не тільки для краси, а й для енергетичного захисту.

Відомий етнолог Юрій Мельничук впевнений, що вишиті на тканині символи дійсно активізують енергію наших духовних центрів, тобто ми на підсвідомому рівні сприймаємо символи на вишиванці як щось більше, ніж декор. Втім, стародавня вишивка — насправді не декор. Вона не прикрашає — вона захищає. І на традиційній жіночій вишиванці візерунки є тільки на комірі, пазусі і рукавах — там, де сорочка виглядала з-під керсетки. До речі, етнологи звертають увагу і на те, що оберегова вишивка дуже проста і технологічна. Геометрія, ритм, логіка — щоб вишивати знаки, не треба рахувати.

До речі, ви можете купити вишиванку на цьому сайті за досить привабливими цінами.

vibiraem-vishivanku-na-chto-nuzhno-obratit-vnimanie-1036-65317На що слід звернути увагу, купуючи вишиванку?

Тканина: максимально натуральна. Але, по-перше, сьогодні знайти справжнє домоткане полотно складно, і коштує воно недешево. По-друге, якщо тканина дійсно зроблена за старовинною технологією, вона буде сірувато-білою. По-третє, таке полотно сильно мнеться при пранні. Альтернативою може стати фабричний льон (з додаванням зовсім невеликої кількості лавсану, який дає білий колір, і завдяки якому тканина не так сильно мнеться).

Майстри народної вишивки рекомендують звернути увагу на марлевий льон (суміш льону і шовку). Він тонкий напівпрозорий, добре пропускає повітря і ідеальний для жарких днів. Підійде також габардин (з вовни австралійських овець). Нерідко використовуються шифон, батист.

Орнаменти: вибирайте обережно. Візерунок повинен бути двостороннім: тобто на виворітній стороні теж має бути все так само гарно, як і на лицьовій. Інакше, кажуть досвідчені вишивальниці, і життя буде таким: на вигляд — як мед, а насправді — хаос. Варто також обережно поставитися до деяких візерунків.

Маки, яких зараз так багато на сучасних вишиванках, насправді символізують смуток втрати і пам’ять про минулих предків. Їх вишивали дівчата і жінки, в сім’ях яких загинув чоловік.

Рослинні орнаменти з квітами більше підходять зовсім молоденьким дівчатам, а з плодами (ягодами) — жінкам, які вже народили дитину.