Вибираємо вбрання на вікна

Портьєри, тюль, штори, фіранки — все це деталі, які можуть надати закінченого вигляду нашому будинку. А можуть і зіпсувати все враження. При виборі штор враховується форма і розмір вікна, функція кімнати, в якій планується повісити обновку. Від цього залежить і довжина штор, і тип тканини.

shtori1У спальні і вітальні, де найчастіше розташовується телевізор або домашній кінотеатр, штори повинні поглинати зайве світло. На кухні — часто навпаки, не заважати проходженню сонячних променів. Якщо кімната маленька, краще відмовитися від штор з великим малюнком. На великі вікна краще вибрати тканину з вертикальними смужками — тоді створиться відчуття високої стелі. У темній кімнаті небажано вішати штори з декоративними елементами, які будуть постійно «красти» світло.

Як нові штори будуть поєднуватися з карнизом, краще продумати заздалегідь. Іноді основну декоративну роль виконує саме карниз, а штори лише доповнюють композицію.

До речі, чималу роль відіграють декоративні елементи для самих штор: підхоплення, шнурки, шпильки — все це додасть неповторність вашим вікнам.

Окреме питання: тюль. Іноді він сам по собі виконує роль штор, тим більше, що зараз вибір тюлю величезний і ви можете купити дешеві тюлі, це вже не просто прозора тканина, що робить менш прозорим вікно.

Купувати готові штори, шити самим або на замовлення — особиста справа кожного. Головне, не помилитися з тканиною і розмірами. Натуральний текстиль завжди потрібно брати із запасом. Від сонячних променів штори можуть вигоріти, необхідна підкладка.

Штори можна шити з твіду, фланелі — такі краще вибирати на дачу, в заміський будинок. Шовкові красиво виглядають в драпіровці. Оксамитові обов’язково потребують декоративного оформлення різними шнурками, бахромою. Найпопулярніша тканина — бавовняна, за нею нескладно доглядати.

І обов’язково потрібно враховувати можливість прати штори, адже у більшості є маленькі діти, домашні тварини. Та й пил не омине жодне житло.