Вибираємо вагонку: яка деревина краща?

Дерев’яна вагонка — затребуваний облицювальний матеріал, що використовується при внутрішніх і зовнішніх роботах. Вагонка відрізняється шириною і товщиною, довжиною гребенів і глибиною пазів, наявністю вентиляційних отворів, зовнішнім виглядом, різним рівнем вологостійкості, а також багатьма іншими параметрами. Однак вирішальним критерієм вибору досі залишається порода використовуваної деревини.

Листяні породи:idealno-gladkaya-vagonka-iz-abashi

• дуб;
• липа;
• ясен;
• вільха.

Вагонка з листяних порід менш довговічна, але не містить смол, не нагрівається і в цілому відрізняється підвищеною пожежобезпекою, але вимагає регулярної обробки захисними складами, оскільки псується і змінює колір під впливом зовнішніх умов.

З листяних порід найкращим варіантом вважається дуб. Він щільний, міцний, довговічний, зносостійкий, несхильний до гниття, але і найдорожчий. Більш доступні варіанти — ясен і липа. Перший дуже твердий і практично ніколи не тріскається. Липа, у свою чергу, має прекрасні звукоізоляційні властивості і має унікальний аромат, який виділяється в умовах підвищених температур. До слова, липовая вагонка — найкращий варіант для облицювання саун.

Хвойні породи:

• сосна;
• ялина;
• кедр;
• модрина.

Вагонка з хвойних порід деревини відрізняється підвищеною стійкістю до дії вологи і утворення грибка, завдяки підвищеному вмісту смол та ефірних олій. Крім того, ці самі олії виділяються при підвищених температурах, насичуючи повітря приємним ароматом. Саме хвойні породи використовуються для облицювання саун та інших будівель з підвищеним рівнем вологості і температури.

Найбільш затребуваною породою для виготовлення вагонки залишається сосна. Доступний в ціні матеріал має привабливий деревний малюнок і відрізняється підвищеною міцністю, але, на жаль, потребує додаткового покриття лаком або іншими захисними складами для виключення потемніння. Якщо на перше місце ставляться експлуатаційні характеристики, то з хвойних порід найкращим є кедр.