Вибираємо тканину для пошиття одягу

Багато людей користуються послугами ательє для пошиття зручного, якісного та оригінального одягу. Як правило, достатньо лише вибрати тканину і дати майстру зняти всі необхідні мірки. І якщо з останнім проблем не виникне, то для вибору тканини потрібно знати особливості матеріалів.

Vyibiraem-tkan-dlya-shitya-platyaБавовняні тканини
Бязь, сатин, поплін, ситець, махра, фланель, вельвет, байка, трикотаж, чиста бавовна – найпоширеніші тканини для пошиття одягу. Вони мають доступну ціну, відрізняються найбільшим різноманіттям, характеризуються найкращими гігієнічними властивостями. Але в більшості своїй одяг з бавовняних тканин зберігає свій початковий зовнішній вигляд до 50 праннів, після чого приходить в непридатність з естетичної точки зору.

Між іншим, в каталозі на сайті ludmila.com.ua ви можете знайти багато якісних та красивих тканин.

Льон
Екологічний натуральний матеріал, який відрізняється хорошими гігієнічними властивостями. При цьому льон не тільки відмінно відводить зайву вологу, пропускає повітря, ніжний до тіла, але й дуже практичний і міцний. Льон просто переться, без втрати якості віджимається і прасується на високих температурах. Завдяки цим властивостям лляна тканина отримала широке поширення не тільки в пошитті одягу, але також у виготовленні скатертин, комплектів постільної білизни, покривал. Але варто враховувати те, що лляна тканина дуже мнеться.

Шовк
Розкішний натуральний матеріал, який затребуваний у пошитті дорогого одягу, вечірніх та весільних суконь. Відмітними особливостями шовкової тканини є висока міцність при мінімальній товщині, відмінна повітропроникність. Крім того, шовк регулює температуру, відводячи тепло влітку і зберігаючи його взимку. Також варто відзначити пиловідштовхуючі властивості шовкової тканини, завдяки чому готові вироби з шовку потребують мінімального догляду.

Вовна
Оптимальний матеріал для пошиття зимового одягу – штанів, суконь, костюмів, пальто. Шерсть не тільки відмінно виглядає, але і практично не мнеться і не брудниться, не кажучи вже про відмінні гігроскопічні властивості.

Штучні і синтетичні тканини
Лайкра, поліамід, віскоза, поліестер – поширені ненатуральні матеріали, які при незначному вмісті істотно підвищують експлуатаційні характеристики готових виробів.