Вибираємо тканину для пошиття одягу

Багато людей користуються послугами ательє для пошиття зручного, якісного та оригінального одягу. Як правило, достатньо лише вибрати тканину і дати майстру зняти всі необхідні мірки. І якщо з останнім проблем не виникне, то для вибору тканини потрібно знати особливості матеріалів.

Vyibiraem-tkan-dlya-shitya-platyaБавовняні тканини
Бязь, сатин, поплін, ситець, махра, фланель, вельвет, байка, трикотаж, чиста бавовна – найпоширеніші тканини для пошиття одягу. Вони мають доступну ціну, відрізняються найбільшим різноманіттям, характеризуються найкращими гігієнічними властивостями. Але в більшості своїй одяг з бавовняних тканин зберігає свій початковий зовнішній вигляд до 50 праннів, після чого приходить в непридатність з естетичної точки зору.

Льон
Екологічний натуральний матеріал, який відрізняється хорошими гігієнічними властивостями. При цьому льон не тільки відмінно відводить зайву вологу, пропускає повітря, ніжний до тіла, але й дуже практичний і міцний. Льон просто переться, без втрати якості віджимається і прасується на високих температурах. Завдяки цим властивостям лляна тканина отримала широке поширення не тільки в пошитті одягу, але також у виготовленні скатертин, комплектів постільної білизни, покривал. Але варто враховувати те, що лляна тканина дуже мнеться.

Шовк
Розкішний натуральний матеріал, який затребуваний у пошитті дорогого одягу, вечірніх та весільних суконь. Відмітними особливостями шовкової тканини є висока міцність при мінімальній товщині, відмінна повітропроникність. Крім того, шовк регулює температуру, відводячи тепло влітку і зберігаючи його взимку. Також варто відзначити пиловідштовхуючі властивості шовкової тканини, завдяки чому готові вироби з шовку потребують мінімального догляду.

Вовна
Оптимальний матеріал для пошиття зимового одягу – штанів, суконь, костюмів, пальто. Шерсть не тільки відмінно виглядає, але і практично не мнеться і не брудниться, не кажучи вже про відмінні гігроскопічні властивості.

Штучні і синтетичні тканини
Лайкра, поліамід, віскоза, поліестер – поширені ненатуральні матеріали, які при незначному вмісті істотно підвищують експлуатаційні характеристики готових виробів.