Вибираємо термобілизну для риболовлі

Настання холодів — зовсім не привід відмовлятися від улюбленого хобі, тим більше що з ними починається саме клювання! Ми розповімо про те, яке буває термобілизна для риболовлі та як правильно вибрати базовий шар саме під ваш стиль лову.

Матеріали і тип термобілизни

Почати варто з розуміння того, що таке термобілизна і яку функцію вона повинна виконувати. Ми звикли вважати, що такий одяг має «гріти», проте це не зовсім так: термобілизна не гріє, а ізолює тепло тіла і витісняє вологу на другий шар одягу. Потрапивши на нього, рідина рівномірно розподіляється по поверхні другого утеплювального шару, а потім випаровується і виводиться через третій, зовнішній шар — мембранну або трикотажну куртку.

Це означає, що термобілизна, придбати яку можна на сайті https://norfin.com.ua — базовий шар одягу в концепції пошарової екіпіровки і без інших складових вона не буде працювати правильно. Наприклад, якщо надіти термокальсони під звичні штани без утеплювального шару, то, швидше за все, ви не те що не зігрієтесь, а навпаки — швидше замерзнете через те, що волога на поверхні білизни прискорить теплообмін.

До базового шару часто і не зовсім вірно відносять просту утеплену білизну, ту саму, вовняну або «з начосом». Ось вона як раз і здатна гріти так просто, без всяких додаткових шарів утеплення, просто будучи надітою під звичний одяг. Однак утеплена білизна не здатна відводити вологу і випаровування тіла, і в міру намокання абсолютно втрачає будь-які теплоізоляційні властивості. Так що активно рухатися в теплих фуфайках й кальсонах не рекомендується — ви промокнете і швидко замерзнете. Ще один мінус теплої білизни — вона за кілька сезонів втрачає форму, поступово перестаючи прилягати до тіла і зігрівати.

Також зустрічається і усереднений варіант: функціональна термобілизна, покрита зверху синтетичним або натуральним утеплювачем, обмежено виконуючим функцію другого теплого шару одягу. Як правило, це варіанти для міжсезоння, коли повноцінно утеплятися немає сенсу. Такий варіант можна носити просто з верхнім шаром одягу. Або навпаки, вона підходить для дуже суворих холодів, для використання в парі з флісовою фуфайкою і кальсонами. Однак необхідно розуміти, що для повноцінної роботи такої термобілизни все ще потрібен дихаючий верхній шар одягу для відводу вологи і випарів тіла — мембрана або куртка з натуральних матеріалів.

Так чи інакше, важливо пам’ятати, що дива не буває: термобілизна не нагріє вас сама по собі, а лише допоможе одягнутися більш функціонально і продовжить час перебування на холоді.

Термобілизна для активної риболовлі

Спінінгісти цілком можуть ловити до глибоких холодів, а в південних регіонах взагалі всю зиму — лід на річки тут не стає. Для таких умов потрібна термобілизна з максимальним вологовідведенням — з цим впорається лише синтетична тканина. Її волокна сплітаються таким чином, що осередки стають мікронасосами, що відводять піт на зовнішній шар. Вибір одношарової або багатошарової білизни слід робити, розуміючи очікувану навколишню температуру використання. При температурах нижче -10-15C краще віддати перевагу однослойній білизні, яку слід використовувати з повноцінним утеплюючим шаром.

Якщо ж термометр в вашому регіоні показує вище 10С, то вибирайте двошаровий сумішеві варіант, він одночасно зможе поєднувати в собі досить влагоотводящие і зігріваючих властивостей для сольного носіння. Також зверніть увагу на шви, для максимального комфорту вони повинні бути зовнішніми, як в спортивному одязі. У будь-якому випадку, не женіться за білизною з екстремальними допустимими температурами експлуатації. По-перше, ця цифра часто буває заниженою — комфортна температура використання насправді може відрізнятися в рази. По-друге, не забувайте, що ми говоримо про термобілизну для риболовлі та не варто закладатися на білизну з температурою використання, при якій сама риболовля не принесе ніякого задоволення.