Вибираємо штори для дачі

Сучасна дача — це вже не старий сарайчик без зручностей, а оснащений всім необхідним приватний будинок, який підходить для будь-яких цілей, будь то шашлики на вихідних або життя на природі цілий рік. І в обстановці такого будинку важливі деталі — наприклад, віконний текстиль, який створює затишок і захищає кімнати від сонця.

Стиль

Дача в першу чергу асоціюється з природою, затишком і зворушливою ностальгією. Саме тут доречні будь-які варіації сільських стилів, хоча оформити інтер’єр можна і в інших напрямках. А підкреслити їх характерні риси допоможе віконний текстиль, замовити який можна на сайті red-cat.com.ua.

Кантрі

Незважаючи на західне походження і назва, це — найближча до атмосфери дачі стиль. У віконному текстилі проявляється в наступному вигляді.

  1. Короткі фіранки до підвіконня або середини отвору.
  2. Життєрадісні відтінки і орнаменти в клітку.
  3. Оборки і підв’язки.
  4. Натуральні тканини (ситець, льон, бавовна і т.д.).

Найчастіше цей напрям вибирають для будівель з бруса або зрубу. Нижче — фотогалерея штор для дачі в дерев’яному будинку з красивими прикладами реалізації цього стилю.

Прованс

Більш романтичний і в чомусь наївний підвид кантрі. Головний орнамент тут — будь-які квітково-фруктові малюнки. У палітрі переважають пастельні тони в поєднанні з білим — таке комбо виглядає свіжо і затишно на дерев’яному тлі.

Інші характеристики збігаються з загальним сільським стилем: короткі фіранки, декоративні елементи, з екологічно чистих матеріалів.

Сканді та еко

Ці два близьких напрямки прекрасно почувають себе в заміських інтер’єрах — сама їх суть передбачає природні мотиви, які в даному випадку доповнює пейзаж за вікном. Текстиль підбирається, виходячи з двох головних принципів: натуральні екологічні матеріали; практичність.

У невеликому сканди-будиночку краще відмовитися від масивних і занадто щільних гардин на користь римських штор і фіранок з льону або бавовни. Вони можуть бути як нейтральними за кольором, виконуючи свою функціональну роль, так і яскравим акцентом в спокійній гамі інтер’єру.

Середземноморський

Греки, італійці та інші жителі середземноморського узбережжя як ніхто знають, що таке літня спека і залиті сонцем приміщення. Цей напрямок відмінно підходить для літнього будиночка: вікна оформляються з розрахунком на теплий сезон.

Перевага віддається дихаючим натуральним тканинами і світлої палітрі. Основні кольори — білий, синій, сірий і блакитний. За рахунок того, що кімнати будуть постійно висвітлюватися променями сонця, можна не боятися холодних відтінків. В італійській або французькій інтерпретації замість них можуть бути будь-які відтінки бежевого, зеленого або жовтого. Полотна можуть бути однотонними або з малюнком: часто зустрічається флоральний орнамент, також підійдуть античні мотиви.

Класика

Класичний стиль підійде великим родовому маєтку, де важливо підкреслити традиції і спадкоємність поколінь. В оформленні вікон будуть добре виглядати портьєри в підлогу з щільних дорогих матеріалів: парчі, жаккарда, оксамиту. У полегшеної версії це може бути натуральна бавовна, а також обов’язково другий шар (наприклад, тюль) для додаткового захисту від сонця.

Тканина

При виборі штор на дачу в дерев’яний будинок важливий не тільки колір або орнамент, а й матеріал, з якого вони зроблені. В цілому, всі тканини поділяються на три категорії: натуральні, синтетичні, змішані.

Перший тип вважається оптимальним для заміського житла: екологічні матеріали вписуються в концепцію життя на природі і підходять для більшості стилів. До таких тканин належать льон, ситець, шовк, бавовна. При цьому останні дві не рекомендується використовувати для фіранок, які вішають в кімнату на сонячній стороні, так як полотна можуть швидко вигоріти під прямими променями.

З штучних матеріалів можна розглянути поліестер, акрил, нейлон і віскозу. Бажано не використовувати на дачі тільки синтетику — заміський інтер’єр повинен «дихати».

Серед комбінованих тканин для віконного декору підійдуть органза, жаккард, напівоксамит або тафта. Варіант для швидкого економ-оформлення — сітка і тюль.