Вибираємо нитки для в’язання дитячих речей

Часто батьки не знають, з чого зв’язати речі для дитини і які нитки при цьому вибрати. В’язання спицями або гачком як раніше, так і тепер — дуже популярні види рукоділля. Якість і краса готового виробу безпосередньо залежать від того, наскільки добре ви знайомі з цим процесом і, звичайно ж, від якості ниток.v-jazannja-jaku-vibrati-prjazhu-dlja-ditjachih_1

Вибір ниток для в’язання безпосередньо залежить від того, який одяг ви збираєтеся в’язати. Адже різниця в літніх і зимових речах дуже велика. Тому нитки потрібно вибирати, виходячи з призначення виробу.

У наш час ви можете знайти найрізноманітніші нитки для в’язання. Вся пряжа ділиться на такі основні види: мохерова, вовняна, лляна, бавовняна, синтетична і шовкова.

Вовняна пряжа досить тепла і еластична, але в той же час може скочуватися і розтягуватися після прання. Види такої пряжі залежать від того, шерсть якої тварини використовувалася для виготовлення. Природно, всі вони розрізняються за якістю і вартістю. Мохерова пряжа — вид вовни. Вона являє собою пухнасті нитки для в’язання.

У тому випадку, якщо вовняна пряжа застосовується для теплих виробів, то лляні, бавовняні або шовкові нитки більше підходять для в’язання літніх дитячих речей. Правда, існує ризик, що вироби з бавовни після прання сядуть. Синтетичні нитки можуть складатися з поліестеру, нейлону, акрилу, віскози, поліаміду, лайкри, спандекса.

Як правило, пряжа для в’язання складається з декількох видів волокон. Зовнішній вигляд пряжі і її якість визначаються тим, які волокна входять в її склад і яке їх співвідношення. Наприклад, якщо додати в шерсть синтетичні або натуральні волокна, то вона буде менше розтягуватися. М’якості і пухнастості бавовняній нитці додасть шерсть. Додавання шовкової пряжі додасть їй блиск .

Крім складу нитки, важливо звертати увагу на такі показники: скручування, міцність і пружність нитки, міцність забарвлення ниток, товщина.

Вибір нитки для в’язання — дуже відповідальна і складна справа, тому що від неї залежить якість майбутнього виробу.