Вибираємо надійні замки: види і особливості

Безпека вашого будинку безпосередньо залежить від якості дверних механізмів, здатних запобігти зловмисне проникнення злочинця. Вибір оптимального замку, часто виявляється довгим і складним процесом. Знання невеликих правил вибору найпростішого охоронного обладнання нададуть вам величезну послугу в прийнятті того чи іншого рішення при покупці якісного товару.

Тип врізних замків щільно закріпився у більшості людей як традиційний. У більшості випадків, такі системи розташовуються усередині дверного полотна, тим самим забезпечуючи додатковий захист від злому.

На сайті https://dveri-zamki.dp.ua представлені  два основних види таких дверних конструкцій, в залежності від його механізму:

  1. сувальдні
  2. циліндрові

Сувальдні замки

Дана концепція захисту відрізняється своєю надійність, за рахунок внутрішньої системи, в якій знаходиться значна кількість пластин однакового розміру, але з різними формами вирізів, відповідні формам виступів на ключі. Необхідно, щоб кожен такий виступ на ключі зачепив одна пластину, для успішного відкриття дверей.

Однак, є і кілька недоліком, одним з яких є їх габарити. Таке хитромудре пристосування досить громіздке за своїми розмірами, і для тонкої, компактної двері цей пристрій не підійде.

Конструкції подібного типу відмінно підходять для зовнішніх дверей, міцні і стійкі системи не припинять функціонувати при попаданні пилу, або за особливих погодних умов. Громіздка і міцна конструкція захистить ваші володіння практично в будь-якій ситуації.

При виборі сувальдних моделей краще керуватися декількома правилами:

  • Всередині пристосування повинно бути присутні не менше 5-6 пластин;
  • Наявність прокладки або бронепластини для захисту від висвердлювання
  • Помилкові пази на сувальдах або інші пристосування для запобігання злому відмичками

Циліндрові замки

Циліндровий аналог представляє більш компактну версію механізму для захисту будинку, і є одними з найбільш поширених в наш час. Дане обладнання досить просто у використанні і виправдану популярність він отримав за свою високу надійність в співвідношенні з досить низькою ціною. Але в ряді випадків, вся надійність повністю залежить від матеріалу і якості збірки. Немає необхідності вибирати найдорожчий виріб, але і покупка самого дешевого пристосування не є гарною ідеєю, так як вибір неякісного пристрою може виявитися простим завданням для грабіжника.

При втраті ключа, немає необхідності повної заміни конструкції, необхідно просто замінити, так званий «сердечник» (частина пристрою з секретним механізмом), що є величезним плюсом для даного виду дверних приладів, заміна сердечника зазвичай не викликає неприємних клопотів, і допоможе вам заощадити гроші при заміні. Недоліком, в свою чергу, є маленька ефективність при силовому зломі, повна система не має високу міцність, а результат розтину залежить від його ефективності, якої виділяють кілька видів.

Ступінь ефективності при зломі циліндрового замку:

  • Низька. Невелика кількість комбінацій механізму (до 10 тисяч), повністю виправдовує назву елемента, в такому випадку, зловмисникові не складе труднощів підібрати відмички, розмістивши їх в потрібному положенні.
  • Середня. Кількість комбінацій істотно відрізняється від охоронних приладів з низькою ефективність збереження і становить близько 50 тисяч, в цьому випадку ймовірність попадання в вашу квартиру за допомогою схожого ключа значно знижується, і відповідно, розкрити таку систему набагато важче.
  • Висока. Зазвичай, пристрої, з високим ступенем схоронності, виявляються найдорожчими на ринку. Висока якість матеріалу при виготовленні деталей дає вам гарантію безпеки вашого будинку на довгий час, а велика кількість комбінацій (понад 100 тисяч) не дадуть злочинцеві відкрити двері не маючи ключа.