Вибираємо ковдру для дитини

Багатьом здається, що вибір дитячої ковдри дуже простий. Деякі взагалі не замислюються над таким питанням. Насправді, щоб зробити правильний вибір необхідно оцінити всі достоїнства і розібратися з недоліками кожного виду ковдр.

kak_vibrat_odeyalo_dlya_rebenkaВатна ковдру буде для малюка як важка гранітна плита, адже її вага значна. Ковдра має дихати і бути гігроскопічною, тобто добре вбирати вологу. З цими завданнями ватяна ковдру також не впорається. Воно діє на дитину як компрес, тому малюк вранці буде млявим. Він не зможе нормально відпочити за ніч. Сучасні ковдри виготовляються з використанням вати, яка не викликає алергії, і це великий плюс.

 
Пухові і вовняні ковдри найекологічніші. Влітку під пуховою ковдрою прохолодно, а взимку дуже тепло. Ще одна перевага — вони дуже легкі. Але така ковдра може викликати алергію у дитини. Згодом у пуховій начинці заводяться комахи — мікроскопічні кліщі. Продукти їх життєдіяльності і служать причиною реакції.
Завдяки вовняним ковдрам тіло малюка отримує так зване «сухе» тепло і тому виключений перегрів. Також вони з легкістю вбирають піт, який виділяється і дуже швидко його випаровують. Вовняні ковдри бувають декількох видів: верблюжі, кашемірові і мериносові. Єдиний недолік — шерсть улюблені ласощі молі. Природно виробники обробляють все ковдри спеціальними засобами, але поява молі неминуча.

 
Чи варто використовувати синтетичні ковдри в дитячих ліжках залишається під питанням. З одного боку, вони мають легку вагу, добре перуться і гріють, але з іншого — це все-таки синтетичний матеріал. Однак віддавши перевагу перевіреній фірмі ви знайдете якісну синтетичне ковдру, екологічно чисту, яка не викликає алергію і роздратування.

 
Окремо слід виділити електричні ковдри. Для зігріву дітей ними краще не користуватися. Але якщо доводиться, то не слід залишати це чудо техніки включеним на ніч.